Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolejność operacji nadżerki i przepukliny pępkowej


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna

Witam, mam pytanie dotyczące nadżerki i przepukliny pępkowej,stwierdzono u mnie nadżerkę i przepuklinę pępkowa , za tydzień mam zabieg dotyczący przepukliny ale nie zrobiono mi żadnego USG stwierdzono na podstawie samego badania . mam duże wątpliwości co to tego czy w ogóle mam przepuklinę czy to nie przez nadżerkę mam bóle w okolicach pępka , a jeśli już ja mam to co lepiej wcześniej zoperować nadżerkę czy przepuklinę , zaznaczę iż mam 24 lata i nie rodziłam jeszcze dzieci , czy mogę mieć po zabiegach jakies komplikację i problemy zajściem w ciążę , proszę o odpowiedz i z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Myślę, że dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej są spowodowane raczej przepukliną pępkową niż nadżerką zapewne na szyjce macicy. Przepuklinę pępkową rozpoznaje się najlepiej i najdokładniej w badaniu fizykalnym czyli ręką i nie potrzeba robić w tym przypadku USG. Radziłbym najpierw zoperować przepuklinę, a potem w zależności czy jest potrzeba (czasami można nadżerki leczyć farmakologicznie - o tym zadecyduje ginekolog) leczyć zabiegowo nadżerkę. Zabiegi te raczej nie wiążą się z jakimiś szczególnymi i groźnymi komplikacjami i na pewno nie powinny mieć wpływu na późniejsze zajście w ciążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×