Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tępy ból jądra promieniujący do pachwiny


Gość witek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem już wiele pytań i odpowiedzi, ale w dalszym ciągu mam rozterki. Otóż od 2-3 tygodni sporadycznie (raz dziennie, raz na kilka dni) odczuwam tępy ból przy lewym jądrze promieniujący na pachwinę. Trwa od kilkadzisięciu minut do kilku godzin. Jest do wytrzymania. Dotykając lewe jądro w górnej części wyczuwam żelowatą narośl ok. 1cm średnicy i wysokości 4-5mm, która lekko przesuwa się i zaczyna boleć pod wpływem dotyku. Na prawym jądrze wydaje mi się, że też jest podobna narośl, ale mniejsza (nie odstaje tak) i nie boli. Poza tym porównując nasieniowody, wydaje mi się, że te dochodzące do lewego jądra są grubsze. Nigdy nie robiłem dokładnej samokontroli jąder dlatego nie mam porównania, ale nigdy wcześniej takiego bólu nie miałem. Mam 28lat. Niestety jeszcze przez 4 tygodnie będę na wyjeździe zagranicznym. Czy moje objawy mogą sugerować coś poważnego? Powinienem od razu udać się do lekarza czy mogę z tym poczekąć te 4 tygodnie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To raczej objawy być może związane z występowaniem żylaków powrózka nasiennego albo jakiś torbieli np. najądrza. Można spokojnie w tej sprawie bezpośrednio najlepiej skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×