Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew przy wypróżnieniu po ostrych potrawach i alkoholu


Gość Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Piszę tutaj ponieważ chciałbym uzyskać informacje od osób z podobnym problemem ich przejścia i rozwiązania. Nie szukam diagnozy, raczej opinii ludzi obytych z tematem. Mianowicie wszystko zaczęło się od zwykłego bólu brzucha z dużym zatwardzeniem przez ponad tydzień, dostałem małą dawkę Nexium 20 mg nie pomogło, dostałem więcej 40 mg, średnio pomogło na dodatek zaczęło się sporadyczne krwawienie podczas oddawania stolca 2-3 razy w miesiącu. Krew koloru czerwonego nie jasno czerwona ale też nie bardzo ciemna coś pośrodku, bez bólu, za to w dużych ilościach. Natychmiastowe skierowanie na gastroskopię i sigmoidoskopie z biopsją. Badania nie wykazały nic prócz małej przepukliny rozworu przełykowego, zalecenie lekarza: zmiana diety + kontynuacja nexium. Po 2 miesiącach maxymalnie zdrowego odżywiania bóle brzucha ustały a krwawienie występowało głównie przy momentach załamania i zjedzeniu czegoś bardzo niewskazanego. Lekarze na wszelki wypadek wykonali jeszcze tomografię żołądka, też nic nie pokazała. I tak po kilku miesiącach ogólnego spokoju wróciło wczoraj krwawienie i to bardzo duże. Nie jestem jakoś bardzo przerażony gdyż jest to spowodowane moją winą. Mocno się przeziębiłem i żeby pomóc w walce z grypą zacząłem jeść czosnek i cytrusy. Tak naprawdę zaczynam się zastanawiać skąd bierze się ta krew i czy lekarze mogli przeoczyć hemoroidy mimo tych wszystkich badań, bo twierdzą ze krew na pewno nie pochodzi z górnego odcinka przełyku. Ogólnie to krew pojawia się w momentach gdy zjem coś bardzo ostrego lub pikantnego, również po alkoholu i bardzo dużych porcjach jedzenia, ale jak już się odżywiam dobrze to nie zauważam żadnej krwi. Również pojawił się taki ostry sekundowy ból bardzo nisko pod brzuchem jak by coś wybuchło w środku i zazwyczaj po takim uczuciu przy następnym wypróżnianiu pojawia się krew. Zastanawiam się, czy powinno się to jakoś leczyć i dlaczego krew pojawia się tylko w przypadkach opisanych powyżej. Czy to oznacza że już nigdy nie będę mógł zjeść pizzy czy innych podobnych produktów żeby nie występowało krwawienie ? O ile może być to groźne i jakie powodować powikłania? Jak są wasze doświadczenia w tym temacie? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×