Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzaski w kolanie i chondromalacja po urazie


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz

Mam 16 lat.Po urazie kolana (stłuczenie i lekko zapuchło) w czasie meczu piłki nożnej udałem się do ortopedy celem sprawdzenia czy nie doszło do uszkodzenia. Diagnoza była następująca: trzaski w kolanie , chondromalacja , uchył z bocznym przyporem rzepki kolana prawego. W badaniu USG trochę płynu. Po takiej diagnozie lekarz zalecił RTG kolana (boczne i osiowe rzepek). Nic nie wykazało. Następnie przepisał Arthryl (glukozamina) 2x20saszetek, oraz ćwiczenia rozciągające 10x, mobilizacja rzepek 10x i elektrostymulację głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego uda 10x. Kolejna wizyta i skierowanie na rezonans - czas oczekiwania 4 miesiące. Kolano mnie nie boli nadal gram w piłkę (ortopeda zezwolił) jedynie przy zginaniu w kolanie nadal trzeszczy lub chrupie delikatnie. Po 6 miesiącach od pierwszej wizyty udało mi się zrobić rezonans. Oto wynik: wiązadła krzyżowe, wiązadło właściwe rzepki wiązadła poboczne oraz rozcięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe w obrazie MR. Chrząstki stawowe prawidłowej grubości, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach zewnętrznych. Łąkotki bez cech uszkodzenia. Ciało Hoffy o prawidłowym sygnale. Wewnątrzstawowo oraz w kaletkach maziowych(zwłaszcza za- i okołorzepkowych) widoczny hiperintensywny w obrazach T2-zależnych płyn. Części kostne stawu kolanowego i tkanki miękkie okołostawowe bez zmian o znaczeniu patologicznym. Proszę o inerpretację w/w wyników martwi mnie informacja *hiperintensywny płyn*. Czy to co mi dolega jest poważnym przypadkiem i czy oznacza to konieczność zabiegu chirurgicznego. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×