Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czarna rana na łydce o nieprzyjemnym zapachu po ugryzieniu przez psa


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W sobotę, tj. 21 maja zaatakował mnie nieznany, bezdomny pies. Ugryzł mnie w łydkę. Zgłosiłam się do szpitala, gdzie chirurg odkaził mi rany, założył opatrunek, przepisał antybiotyk i odesłał do domu. Antybiotyku nie wykupiłam do dnia dzisiejszego. Z racji tego, że psa nie jestem w stanie odszukać, udałam się do poradni chorób zakaźnych i dostałam pierwszy zastrzyk przeciwko wściekliźnie. Teraz zabrałam się za zmianę opatrunku, jednak poczułam niemiły zapach wydzielający się z moich ran. Jest on bardzo nieprzyjemny, a rany nabrały czarnego koloru. Moje pytanie brzmi: czy jest to zakażenie? Czy powinnam udać się do szpitala? I czy w późniejszym czasie może dojść do amputacji nogi? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy jest to zakażenie? - zapewne tak Czy powinnam udać się do szpitala? - trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem, zapewne bedzie konieczne włączenie antybiotyków ogólne jak i odpowiednie leczenie miejscowe I czy w późniejszym czasie może dojść do amputacji nogi? - taka potrzeba występuje tylko w skrajnych przypadkach, myślę, że na pewno do tego nie dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×