Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekła zgaga i cofanie treści pokarmowej


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niestety od dłuższego czasu miewam zgagę dzień w dzień, często też podchodzi mi treść pokarmowa do gardła co jest nieprzyjemne i wywołuje to wszystko nudności, do tego miewam trudne do utrzymania wodniste stolce (jakby organizm zamiast wypłukiwać wodę przez pęcherz to robi to przez jelita) - do tego są piekące. biore ranigast dzien w dzien, ale jest napisane że nie mozna brac powyzej 3 tygodni, ja juz biore z 2 miesiące. w nocy budze się tak pali w przełyku, a rano w ogóle nie mam apetytu. miałem już gastroskopie rok temu i wykryto małe nadżerki (lekarz stwierdził że one nie powodują objawów). do tego w wycinkach znaleziono przeciwciała IgA (chyba dobrze pisze) ktore moga wskazywac na celiakie, lecz lekarz także ją wykluczył. coś Pan z tego rozumie, co dalej czynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Radziłbym mimo wszystko powtórzyć badanie gastroskopowe (badanie było dawno wykonane trzeba je powtórzyć) i w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Takie objawy mogą sugerować niewydolność wpustu lub przepuklinę rozworu przełykowego. W przypadku tej choroby, gdy nie pomagają środki farmakologiczne trzeba leczyć ją operacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeciwciała? kilka lat temu miałem też lamblie, ale leczono je tylko tydzień i niby już ich w kale nie było. potem powtórzyłem badanie i znowu nie było, a objawy ktore mam wystepuja wlasnie w lambliozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×