Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoda usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość Ania555

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodze sie.Nie mozna powiedziec komus ,ze nie robi sie lewatywy.U mnie w szpitalu robiono lewatywe.Zjadlam obiad o godz 14 i pozniej juz nic nie mozna bylo jesc do konca dnia.Operacja na drugi dzien o 10.Lewatywa wieczorem przed oczywiscie.i kazdy mial robiona nie wazne czy laparoskopowo czy tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, lewatywa byla robiona 2 razy. Pierwszy raz wieczorem na dzien przed zabiegiem, druga nad ranem ,a o 10-tej operacja. Cewnikowania nie bylo, czego ja osobiscie zaluje,bo mialam podanych tyle kroplowek,ze musialam co chwila siadac na basen,a ledwo co moglam sie ruszyc. dopiero w kolejnej dobie poczylam sie troszke lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzanna

Nati a możesz opisac jak wygląda taka lewatywa, za tydzień mam zabieg. A co jeżeli podczas lewatywy musiś iść do toalety a jest zajęte? czy rzeczy do lewatywy są jednorazowego użytku? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewatywe robia na sali gdzie lezysz.Pielegniarka kaze ci sie polozyc na boku a pozniej sama idziesz do lazienki.Lewatywy sa jednorazowe.Ja sobie zrobilam wczesniej w domu,wiec mnie ominela ta przyjemnosc :) Zdziwilam sie tylko,ze robia to na sali gdzie leza inni.Kiedys jak bylam mala to w szpitalu robili mi lewatywe ale zabrano mnie do innego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesoooo a po co robic lewatywe przed laparoskopowym usunięciem pęcherzyka żółciowego?? ja mam operacje jutro o 7 rano...do 21 mogłam spożywać normalne posiłki, w 1 dobie po op-ścisła dieta...w sobote udaję się juz do domu... pomijajac temat- u mnie w szpitalu jest do tego osobne pomieszczenie- nie do pomyslenia,żeby robiono lewatywe przy innych pacjentach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałam wyżej ani lewatywy ani cewnikowania nie miałam. Ale o sondzie wkładanej do nosa to już w ogóle pierwsze słyszę. Takie sondy w szpitalu miały osoby, które miały operację zmniejszenia żołądka metodą laparoskopową. Natomiast żadna z osób które były po usunięciu pęcherzyka sondy nie miała. Ja leżałam w szpitalu w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×