Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondromalatio patellea dex


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Dzień dobry W związku z tym, że obecnie przebywam za granicą i nie mam możliwości skontaktowania się ze swoim lekarzem, chciałabym prosić Pana o wyjaśnienie poniższych zdań. Generalnie chodzi o leczenie operacyjne kolana. Wiem, że chodzi o artroskopię, ale interesuje mnie, co konkretnie lekarz napisał w karcie. Rozpoznanie: Chondromalatio I//II gr. patellea dex. Plica infrapatellaris et lateropatellaris gen.dex. Leczenie: Arthroscopia gen. dex. Incisio et escisio part. plicae lateropatellaris es infrapatellaris. Lavage. Liberatio retinaculi lat. patellae. Osteotomia min. supragenuina os. femoris. Z góry bardzo dziekuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Rozpoznanie: Chondromalatio I//II gr. patellea dex. - Rozmiękanie chrząstki stopnia I i II rzepki prawej Plica infrapatellaris et lateropatellaris gen.dex. - Fałd podrzepkowy i bocznorzepkowy kolana prawego Leczenie: Arthroscopia gen. dex. - Artroskopia kolana prawego Incisio et escisio part. plicae lateropatellaris et infrapatellaris. - Nacięcie i wycięcie częściowe fałdów bocznorzepkowych i podrzepkowych Lavage. - Płukanie Liberatio retinaculi lat. patellae. - Uwolnienie troczka bocznego rzepki Osteotomia min. supragenuina os. femoris. - Nacięcie kości niewielkie nadkolanowe kości udowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Liliana

Ja też mam chondromalatio,ale już IV stopnia(lewe kolano).W 2003 miałam artroskopię,wystarczyło na 4 lata.Drugą artroskopię miałam w 2007.No i obecnie 2011 i jestem wpisana na przyśpieszoną ścieżkę na endoprotezę lewego kolana.Bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcam kolanom - chodzę bez kul..Czasami tylko używam - dłuższe odcinki do pokonania.Otóż robię gimnastykę codziennie 30-45 min(na karimacie też),rower pokojowy,suplimenty-np.odnowit,no i pływam już ponad 7 lat (2 razy w tygodniu po 750 m) i tylko na plecach.Z chorymi kolanami nie wolno inaczej niż kraulem lub na plecach.Nie użalam się,po wymianie kolana myślę dalej o nartach zjazdowych(wystarczą mi już niebieskie trasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×