Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki na przewlekły ból żołądka


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Od dłuższego czasu mam problemy z żołądkiem. Muszę prawie codziennie brać Ranigast,żeby mnie nie bolał. Brałam też Controloc przez miesiąc i Polprazol,ale nie pomagały mi. Test na Helicobacter z krwi ujemnny. Czy jest jakiś jeszcze inny lek,który mógłby mi pomóc czy do końca życia bedę musiała brać Ranigast? Na gastroskopię na pewno się nie zdecyduję. Prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

ranigast pomaga ale ten ból może być spowodowany obecnością w żołądku bakteri wystarczy poprosić lekarza aby przepisał leki które je wyeleminują mi pomogło ale nie pamiętam co to były za tabletki ale bez gastroskopi się obyło i od 8 lat nie wiem co to ból żołądka a było tragicznie nie mogłam nic zjeść bo zaraz pojawiał się ból

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

Ujemny wynik testu niewiele znaczy, leków lepiej działających. Rozumiem, że jest Pani zdecydowana żeby zostawić problem tak jak jest (czyli nie wykonać gastroskopii). Wobec braku jakichkolwiek danych nie można oszacować czy może to być nadżerka, infekcja H. pylori, czy też proces rozrostowy. Można co najwyżej pozostać przy ranigaście i nie poznać swojego stanu klinicznego przez najbliższe miesiące. Szczerze zachęcam do poddania się badaniu, jeśli czegoś się Pani obawia, można wykonać takie badanie w częściowym uśpieniu oczywiście po rozmowie z lekarzem i przy odpłatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×