Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samoistne pęknięcie ropnia odbytu


Gość Tomek 22 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek 22 lata

Witam, Byłem wczoraj u lekarza proktologa, który wykrył w moim odbycie ropień. Dostałem skierowanie do szpitala, gdybym czuł się gorzej, oraz czopki Proktosedon. Lekarz stwierdził że ropień raczej nie jest duży oraz że pękł i wylewa się z niego ropa. Dlatego na razie mam spróbować leczenia czopkami. Czopki pomagają ponieważ nie czuję praktycznie bólu, załatwianie się było o wiele łatwiejsze. Ponadto nie mam już stanu podgorączkowego tylko 36.6. Chciałbym wiedzieć czy czuje poprawę ponieważ czopki maskują objawy i gdy przestanę je stosować wszystko wróci? Czy będę musiał pójść do szpitala (bardzo tego nie chcę po za tym boję się powikłań) Czy myśli Pan że ropień sam może się zagoić? Biorę czopki 3 razy dziennie oraz robię nasiadówki, utrzymuję higienę, oraz smaruję odbyt maścią antybakteryjną, przeciwbólową, przeciwzapalną itp. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Chciałbym wiedzieć czy czuje poprawę ponieważ czopki maskują objawy i gdy przestanę je stosować wszystko wróci? - czopki i sposób Pana działań leczniczych powinny spowodować opanowanie ropnia Czy będę musiał pójść do szpitala (bardzo tego nie chcę poza tym boję się powikłań) - skoro nie ma Pan dolegliwości, nie gorączkuje Pan nie ma powodu, aby iść do szpitala, radziłbym jednak wybrać się na kontrolne badanie z powrotem do proktologa Czy myśli Pan że ropień sam może się zagoić? - rzadko, ale czasami takie ropnie okołoodbytnicze bez interwencji chirurgicznej, zabiegowej potrafią się zagoić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Odrobinę jeszcze mnie pobolewa właściwie tylko rano ale gdy wezmę czopek, ból przechodzi. Jeśli chodzi o podwyższoną temperaturę to jest tak że najwyżej mam 37 które później spada i wacha się między 36.6 a 36.8. Ale jutro pójdę do proktologa, aby sprawdził czy przez weekend się poprawiło. Dziękuję jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×