Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywa budowa kolan przy chondromalacji stawów kolanowych


Gość Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu opisywałam na tym forum problem z moimi kolanami. Przypomnę - mam chondromalację stawów kolanowych I/II stopień oraz boczne przyparcie rzepek. Byłam wczoraj u ortopedy (bardzo polecanego na różnych forach,miał bardzo pozytywne opinie). Stwierdził, że mam taką budowę kolan jaką mam i kolana będą mnie bolały,powiedział także NIE BADAJĄC MNIE że są po prostu krzywo zbudowane. Rzepka jest oddalona w bok od kości CHYBA piszczelowej. Dodam że mam bardzo zgrabne nogi więc nie mam koślawych nóg. Lekarz nie przeprowadzając żadnego badania ani nawet konkretnego wywiadu lekarskiego powiedział ze on nie wie co z tym zrobić. Wydałam 150zł zupełnie bez sensu. co wg Was mogę jeszcze zrobić? Może polecicie mi jakiegoś dobrego specjalistę który nie potraktuje mnie tak jak ten? Ehh... proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety, ale w takim przypadku rzeczywiście jeśli podłożem tych patologii jest wrodzone tak uformowana budowa stawu kolanowego nie da się nic zrobić i żaden ortopeda nie pomoże Pani. Ale oczywiście ma Pani prawo jeszcze z jakimś ortopedą w tej sprawie się skonsultować. Leczenie takiego stanu operacyjne mogłoby tylko pogorszyć obecną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn może źle się wyrazilam. Mam krzywo ustawione rzepki. Jak siedzę z wyprostowanymi nogami to środek rzepki nie jest na równi z kościa piszczelową tylko zewnętrzna część moich rzepek jest prawie na równi z kością piszczelową. Nie wiem jak to wyjaśnić. Tzn. nie ma tej osi symetrii. Czy po lepszym wyjaśnieniu nadal może Pan stwierdzić ze mój lekarz się nie mylił? Boje się że kiedyś ta rzepka mi wypadnie. Czasami czuje ze jest przyblokowane kolano ale jak pokręcę nogą to słyszę trzask i ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×