Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból miejsca po operacji przepukliny pachwinowej po ćwiczeniach


Gość dragoniq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragoniq

Witam. Mam 2 pytania. Mam 17 lat, 8 miesięcy temu miałem operowaną przepuklinę pachwinową prawostronną. 1)Chirurg powiedział, że po 4 miesiącach mogę ćwiczyć bez zarzutów tzw. brzuszki, a6w(szóstka weidera) itp. W lutym(5 miesięcy po operacji) zacząłem ćwiczyć te ćwiczenia. Po ok. 3 tygodniach zaczęło mnie boleć miejsce, gdzie znajdowała się przepuklina, więc przerwałem ćwiczenia. Na początku maja zakupiłem sobie hantelki i ćwiczyłem nimi dosłownie 2 dni. Od tego czasu boli mnie co niekiedy miejsce po przepuklinie(co nie bolało tak nawet po tych ćwiczeniach w lutym). Czy mogła mi się ona nawrócić?? 2) Przez to, że wstydziłem się porozmawiać z rodzicami, od jakiegoś roku przy wzwodzie mam skrzywionego penisa w lewą stronę, dodatkowo napletek wydaje mi się choćby zbyt naciągnięty(nie wiem jak to opisać...), dodatkową dolegliwością moją jest ból przy dotknięciu odkrytej części żołędzia(znalazłem podobny temat ale wydaje mi się, że w tym jest trochę więcej problemów). Nie wiem jak poprawnie u 17-sto latka powinny wyglądać jądra, lecz u mnie wydają się one duże, dodatkowo prawe jądro od czasu usunięcia przepukliny, gdy go za mocno dotknę(otrę ręką itp) boli mnie. Gdzie miałbym iść do lekarza aby się zbadać? Przepraszam za błędy, składnię etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie jestem lekarzem, ale szczerzę radzę idź do lekarza. Opowiedz o obydwu problemach. Nie martw się nawet jak będzie pani lekarz, oni swoje już widzieli i słyszeli, ale jak zaniedbasz pewne sprawy to w przyszłości możesz mieć naprawdę poważne problemy. O własne zdrowie nigdy nie wstydź się pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×