Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w śródpiersiu o ostrych zarysach i jednorodnej strukturze


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Dzień dobry, moja mama odebrała właśnie wyniki tomografii komputerowej: *... W śródpiersiu przednim górnym za rękojeścią mostka widoczny guzek wielkości 10x9x17mm o ostrych zarysach zewnętrznych i jednorodnej strukturze, gestości 5JH, ulegający wzmocnieniu kontrastowemu do 45JH...* Reszta opisu mówi że żadnych innych zmian nie ma, płuca tez OK. Bardzo proszę o interpretację i poradę do kogo udac sie dalej? Czy można stwierdzić po tym opisie ze to nowotwór, czy liczy się czas reakcji? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wynik może mówić o bardzo wielu różnych typów guzkach. Może to powiększony węzeł chłonny, może guzek tarczycy. Nie wiem z jakiego powodu tak na prawdę było wykonywane TK (może jakieś dane kliniczne, dodatkowo wykonane badania pomogłyby w wyjaśnieniu czym jest ta zmiana - nie znam ich). Radziłbym z tym wynikiem skonsultować się bezpośrednio z onkologiem. On powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Guzek raczej wygląda na zmianę typu łagodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dziękuję za odpowiedź. Mama jest umówiona na konsultację w przyszłym tygodniu, ale strasznie się martwi, z resztą ja też. Powód TK był taki, że w najpierw zrobionym rezonansie juz coś zauważono i napisano *powiększony węzeł chłonny?*. Rezonans był robiony na zlecenie neurologa, do którego mama poszła z powodu bólów w klatce, które myślała że są spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa, które ma. Więc po rezonansie zostało zrobione TK, z takim wynikiem. Teraz jeszcze mama miała robiony hormon tarczyny, wyszedł w normie. Inne badania krwi podstawowe też OK (oprócz cholesterolu, ale na to mama leki bierze). Rtg klatki piersiowej OK. Trochę mnie uspokoiłeś, dziękuję, mam nadzieję ogromną że okaże się łagodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×