Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po repozycji złamania kości promieniowej


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Witam, dnia 11 kwietnia 2011 roku złamałem rękę grając w koszykówkę. Stwierdzono u mnie: *wielofragmentowe, przezstawowe złamanie nasady dalszej kości promieniowej prawej z przemieszczeniem (AO 23-CL). Złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej prawej.* Zastosowano leczenie: *otwarta repozycja złamania dalszego końca kości promieniowej i osteostynteza płytą LCP. Szyna gipsowa* W szpitalu nie dostałem żadnego skierowania na rehabilitacje. Przez 3 tygodnie nosiłem szynę gipsową, po czym mi ją zdjęli i kazali ruszać ręką (nadgarstkiem,palcami), choć poruszanie sprawia mi wiele trudności i bólu (ograniczenia w poruszaniu), na tej wizycie (ostatniej) u chirurga przy zdjęciu szyny zapytałem o rehabilitacje, otrzymałem odpowiedź,że *rehabilitacja we własnym zakresie*. Mam przez to rozumieć,że nie mogę ubiegać się o rehabilitacje z NFZ ? Jeśli mogę dostać skierowanie na rehabilitację proszę napisać,gdzie mam się zgłosić. Rehabilitację ile tygodni po operacji mogę zacząć? W sumie dopiero minęły 4 tygodnie od złamania. Dlaczego zdjęli mi szynę gipsową, jeśli pełne zrośniecie kości następuje przeważnie po 8 tygodniach? Jeśli ręką niechcący uderzę o jakiś przedmiot nic się nie stanie? ręka przecież nie jest w żaden sposób zabezpieczona. Jestem oczywiście ubezpieczony. Jestem studentem, mam 22 lata i nie chciał bym opłacać rehabilitacji z własnej *kieszeni* jeśli jest możliwość skorzystania z NFZ. Bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vatoslogos

nie jestem lekarzem też miałem złamanie przezstawowe lecz palca w szpitalu mówili mi że to bardzo ciężkie złamanie mineły dwa miesiace jetem w stanie zginać już palec ale podobno nigdy już go nie rozprostuje :(( nie ma co liczyć na rehabilitacje bo są conajmniej pół roku do przodu wiec po takim czasie to już nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×