Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siniak na mosznie i ból w okolicach pachwiny


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam. Przedwczoraj zostałem uderzony w jądra. Ból po chwili przeszedł po czym po południu na mosznie pojawił się siniak. Nad penisem jest jakby *górka* chyba mały guz. Moszna nie boli natomiast w okolicy pachwiny odczuwam ból. Siniak powiększył się od tych dwu dni. Czy te objawy przejdą same czy należy udać się do lekarza? A no i zapomniałem dodać. Spuchnięte jest też lewe jądro. Siniak jest tylko po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej takie objawy powinny powoli ustępować. Można zastosować maści, kremy lub żele przeciwzapalne z dodatkiem heparyny dostępne bez recepty w aptece. Jądra należy nosić uniesione do góry np. w obcisłych majtkach lub w czasie leżenia na plecach położyć pod nie np. niewielki ręcznik. Jeśli co do Pana stanu ma Pan wątpliwości to trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ dwa tygodnie temu miałem podobny przypadek. Udałem się do urologa, zrobiono USG i po tygodniu dolegliwości ustąpiły. Zauważyłem natomiast że pozostał guzek na nasieniowodzie dokładnie tam gdzie był on uderzony (przyciśnięty), wyżej przy kości. Guzek jest twardy i nie sprawia bólu. Takie sytuacje wchłaniają się same? Są jakieś sposoby na przywrócenie pierwotnego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej już taka zmiana po tak długim czasie nie ulegnie wchłonięciu. Jeśli to rzeczywiście krwiak to po tak długim okresie zwłókniał i już pozostanie na stałe w takiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×