Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydłużenie palca po wypadku


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł

Witam, w wieku pięciu lat uległem wypadkowi (przytrzaśnięcie małego palca u prawej dłoni) w wyniku którego palec nie urósł tak, jak jego odpowiednik u lewej ręki (pozostała niewielka blizna po szyciu na opuszku palca). Jest mały, co uniemożliwia wygodną grę na fortepianie (balans ręki jest niemożliwy do utrzymania, tzn. palec jest po prostu za krótki i nie tak silny (jest chudy i boli przy napięciu, zwłaszcza gdy ręka jest naprężona (duży rozstaw między kciukiem i małym palcem)). Czy jest możliwe operacyjne wydłużenie (wzmocnienie, *pogrubienie*) palca? Operacja pewnie polegałaby na wszczepieniu kilkunastu gramów, chodzi też o ciężar - nie jestem w stanie wydobyć mocnego dźwięku z instrumentu, palec jest za słaby. Bardzo ważne jest dla mnie zachowanie czucia w tym palcu, jako że podczas gry na instrumencie jest to szalenie istotne. Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś podobnego: *Zwiększenie masy palca jest możliwe poprzez przeszczep tłuszczu lub wraz z wydłużenie przeszczep kostny. Istnieje jednak ryzyko zaburzeń czucia i ukrwienia palca i jego ruchomości. Istnieje również możliwość wydłużenia palca met. Ilizarowa. W przypadku przeszczepu tłuszczu można zabieg wykonać w warunkach ambulatoryjnych. Operacje kostne wykonuje się na oddziałach ortopedycznych lub chirurgii ręki.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×