Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przybieranie na wadze i duszności przy nadczynności tarczycy


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz

Witam i jednocześnie dziękuje za zainteresowanie moim zapytaniem. Jakiś miesiąc temu zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy. Objawiało się to u mnie problemem z oddychaniem i czasami drżeniem rąk(Tego się dowiedziałem potem). Kiedyś nie miałem żadnych problemów oddechowych a drżenie rąk było u mnie (tak przypuszczałem) spowodowane odżywkami sportowymi i Clenbutrenolem. Teraz gdy ujawniła mi się nadczynność nie mam żadnych problemów z koncentracją ani nic z tych rzeczy tylko jedyne objawy to dość silne ataki braku powietrza w płucach i zwiększony apetyt. Niby wszyscy mówią że w tej chorobie więcej się jje a i tak się chudnie. U mnie jakoś to nie idzie parze bo apetyt mam większy przemiana materii zwolniona i tyję. Przypomnę TSH poniżej 0.001 Tutaj się chciałem zapytać czy do przepisanego mi leku przez endokrynologa Thiamazole mogę sobię dołożyć po pół pastyki Clenbutrenolu by pobudzić serce na wyższe obroty by moja przemiana się zwiększyłą( przez ten czas przytyłem 6kg) i wraz z szybszym biciem serca powinienem mieć mniejsze problemy z oddychaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemysława

A jakie ma Pan Ft4 - bo TSHwskazuje na niedoczynność ale musi być zestawione z Ft4 inaczej endokrynolog nie powinien postawić diagnozy na podstawie jednegowyniku . Objawy nie są typowe dla nadczynności, drżenie, tycie itp występuje przy niedoczynności. Należałoby też sprawdzić nadnercza, ewentualnie przysadkę mózgową. Czy teraz biorąc Thiamazole objawy ustępują? Clenbutrenol rozszerza oskrzela ale również stymuluje wydzielaniehormonównadnerczy i nie wiadomo czy to nie pogorszy stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz

FT3 4.76 (zawyżone) norma 2.3-4.2 pg/ml FT4 1.65 (Brak normy ani żadnej strzałki góra dół) TSH 0.001 (poniżej normy) norma 0.55-4.78 uiU/ml Badania powtórzone 2 razy i wynik TSH ten sam. Z innych badań z krwi i moczu to mocznik za mało 8.4 norma od 9 Opis badania USG Gruczoł tarczycowy dwupłatowy, położony typowo, granicznej wielkości o wym. PP=52x17x19mm,o obj 8ml, cieśń o gr.3mm, PL 51x15x18mm, o obj. 7ml - Całkowita objętość tarczycy ok. 15ml. Echogeniczność w miąższu tarczycy nierównomierna, nieco obniżona, bez istotnych zaburzeń perfuzji w badaniu dopplerowskim W obrębie cieśni widoczny hypoechogeniczny obszar o wym 10x3mm z pojedynczymi naczyniami wewnątrz i na obwodzie w badaniu z użyciem Doplera Mocy- Wskazan. biopsja BACC Oba płaty bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne szyjne niepowiększone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×