Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z układu pokarmowego przy zażywaniu środka przeciwbólowego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy długotrwale stosowanie apap*u może powodować krwawienie z układu pokarmowego(np.żołądek).Słyszałem ze jest to dość bezpieczny lek i właśnie nie podrażnia żołądka.Tak po za tym jak długo można stosować ten lek bezpiecznie?.Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Paracetamol(Apap) tak samo jak Metamizol(Pyralgina) nalezy do grupy nieopioidowych lekow przeciwbólowych, nie nalezą te leki natomiast do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leki te nie zaburzają prawidłowej ochrony sciany żołądka, w przeciwieństwie do nplz(ibuprofen, aspiryna). Paracetamol uwazany jest za najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy. Wyłącznie on powinien byc stosowany u osob cierpiących na przewlekła chorobę wrzodową. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestia75

Wszyskie NLP(niesteroidowe leki przeciwzapalne) nalezy bezwzględnie natychmiast wyeliminować.Jak juz to paracetamol.Jeżeli dalej bedziesz stosował diclofenaki,naproxeny,ibuprofeny to w niedługim czasie możesz wylądować na stole operacyjnym z perforacja wrzodów zołądka a to stan zagrażający życiu.Wiem o czym mówię bo dokładnie na to samo o mało nie zszedłem z tego świata 8 lat temu. Ale...najwazniejsze jest aby z tym pojśc do lekarza bo krwawienie takie nie jest normalne i należy leczyć przyczynę a nie skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×