Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak i opuchlizna po skręceniu stawu kolanowego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w poniedziałek 18.04.11r. miałem robioną artroskopię kolana lewego na której wyszło: - Skręcenie stawu kolanowego lewego (S83) - Stłuczenie rogu przedniego MM - Przerost ciała Hoffy - Z tego co jeszcze lekarze mówili miałem krwiaka We wtorek (19 kwietnia) miałem wyjęty dren. Mam parę pytania do chirurga bądź też do osób które też miały podobny zabieg. - Czy krwiak może powrócić i czy opuchlizna jest rzeczą normalną? - Kiedy ustanie ból kolana i kiedy będę mógł w miarę normalnie zginać nogę (Jak na razie nogę podczas siedzenia zginam do niecałego kąta prostego, a podczas chodzenia zginam o parę stopni i czuję silny ból) - Czy muszę starać się stawiać stopę podczas chodzenia prosto? Jak na razie stopa lekko podczas siedzenia jak i podczas chodzenia odchyla mi się w lewą stronę - Jak na razie mam opatrunek (dwa gaziki przyklejone plastrem), czy mogę go zdjąć i przykleić na rany plasterek z opatrunkiem? Na kartce którą dostałem od lekarza mam napisane: Leczenie: Operacyjne dn. 18.04.2011r: Artroskopia: Shaving fałdu przedwięzadłowego i części ciała Hoffy. Hemostaza. Płukanie. Drenaż ssący. Opatrunki. Farmakoterapia. Rehabilitacja. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×