Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śródstawowe złamanie paliczka palucha stopy


Gość mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat i 2 miesiące temu doznałem kontuzji podczas gry w piłkę nożną. Pewien *zamachowiec* wyskoczył między między moją stopę a piłkę w ostatniej chwili w efekcie czego został złamany paluch prawej stopy przez co został wykrzywiony w prawą stronę o kilka stopni. Na pogotowiu założyli mi szynę i usztywnili go prowizorycznie patyczkami i kazali zgłosić się za tydzień do kontroli. Podczas pierwszej wizyty kontrolnej okazało się, ze palec jest wybity ze stawu i lepiej byłoby dla mnie gdybym się operacji polegającej na zdrutowaniu mojego palucha. Przez 6 tygodni miałem druty w moim palcu. Na wizytach kontrolnych upewniał mnie, że wszystko jest w porządku. Proszę o opinie na podstawie zdjęć RTG czy zabieg został wykonany poprawnie i czy będę mógł w przyszłości uprawiać sport. Wydaję mi się, że palec zrósł się krzywo i jego ruch będzie ograniczony. Jeżeli zabieg został źle przeprowadzony czy można jeszcze coś z tym zrobić? Jak długo może potrwać rehabilitacja? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Zdjecia: Zaraz po zlamaniu: http://img402.imageshack.us/f/img1447t.jpg/ Zaraz przed wyjeciem drutow: http://img857.imageshack.us/f/img7279.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba wiedzieć, że nigdy i nie można interpretować zdjęć rentgenowskich na podstawie obrazów załączonych na stronach internetowych (zła rozdzielczość, trzeba mieć odpowiedni monitor do odpowiednio elektronicznie przygotowanych zdjęć). Na zamieszczonych zdjęciach widać, że drutowanie według mnie zostało przeprowadzone prawidłowo. W sprawie konkretnej odpowiedzi na to pytanie trzeba zgłosić się do ortopedy najlepiej tego, który wykonał zabieg. Teraz najważniejsza jest rehabilitacja, która może trwać nawet i 1-2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×