Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jąder po ćwiczeniach z obciążeniem


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem więc piszę. 4 dni temu wykonałem kilka ćwiczeń nie były one zbyt wyczerpujące i trwały dość krótko ale od razu po ćwiczeniach zaczęły się bóle... Po ćwiczeniach hantlami na biceps zaczęły mnie lekko bolec jądra, po przysiadach z obciążeniem zaczęły się bóle pachwin, potem wykonałem jeszcze kilkadziesiąt brzuszków. Wiele razy wykonywałem podobne ćwiczenia i nigdy nic mnie nie bolało. Teraz zwłaszcza gdy chodzę bolą mnie pachwiny i lekko uda. Najbardziej jednak niepokoi mnie ból jąder. Bolą mnie prawie cały czas, nie jest to ostry ból ale wyczuwalny. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i przepisał mi Febrofen i kazał przyjść za tydzień jeśli się nie poprawi, oczywiście nie wykonał żadnego badania. Po leku bóle pachwin i ud stały się lżejsze ale jądra bolą tak samo. Ponadto wydają mi się trochę bardziej obwisłe i może leciutko nabrzmiałe. Czy możliwe aby był to początek przepukliny? Czy powinienem udać się z tym do lekarza? (urologa czy jakiegoś innego?) Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odwiedzić urologa.Ja miałem lekkie bóle jąder ale urolog zignorował moją uwagę o tym fakcie twierdząc że to prawdopodobnie na wskutek ucisku.Dziś wiem że musiało to mieć coś wspólnego z prostatą na którą biorę już przeszło rok leki i od tamtej pory nie mam takich bóli.Badania wykazały też lekką przepuklinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bóle nie ustąpią w przeciągu 2-3 dni trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Być może bóle związane są z nadwyrężeniem ich w czasie gry w piłkę. Jeśli nie przejdzie ból w tym czasie może to np. oznaczać zapalenie jąder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×