Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w nadgarstku i mikrozłamanie korówki grzbietowej nad nasadą kości promieniowej


Gość M.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W połowie lutego br. doznałam bardzo poważnego stłuczenia przedramienia i nadgarstka. W pierwszym tygodniu rękę miałam w gipsie natomiast po tygodniu gips został mi zdjęty i został mi przepisany stabilizator, który noszę do dnia dzisiejszego. Mam bardzo duży obrzęk w okolicy nadgarstka, który nie schodzi wręcz się powiększa, &#8222* łapie&#8221* mnie skurcz w rękę i nie mogę w tej ręce nic utrzymać. Zrobiłam badanie USG, w którym stwierdzono, że mam: - zwiększoną ilość płynów w nadgarstku, - mikrozłamanie korówki grzbietowej nad nasadą kości promieniowej, - pogrubienie prostowników przedziałów I-III nad nadgarstkiem, - obrzęk tkanki podskórnej, Czy można określić jak długo potrwa jeszcze moje leczenie? Czy powinnam może poddać się rehabilitacji, jeżeli tak to czy można zacząć rehabilitację już teraz? A może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania? Z góry dziękuję za odpowiedź M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można określić jak długo potrwa jeszcze moje leczenie? - około 2-3 miesięcy Czy powinnam może poddać się rehabilitacji, jeżeli tak to czy można zacząć rehabilitację już teraz? - tak, rehabilitacja już powinna zostać podjęta, najlepiej w tej sprawie skonsultować się w poradni rehabilitacyjnej A może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania? - badanie jest wystarczające, oczywiście wynik też należy bezpośrednio skonsultować z ortopedą (on tez może zalecić odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×