Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrata kolagenu i mazi stawowej w kolanach przy braku witaminy C


Gość luki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałbym zapytać czy dłuższy brak witaminy c tak sierpnia 2010 roku może mieć duży wpływ na utratę kolagenu i mazi stawowej w kolanach i czy da się to jakoś szybko uzupełnić* od października zaczęły mnie bolec przez jakiś czas stawy a potem pojawiło się strzelanie w nich najpierw kolana staw skokowy palce u nóg łokcie palce dłoni obydwa barki największy ból jest przy chodzeniu a szczególnie w kolanach czy jeśli bym teraz zaczął zażywać duże dawki witaminy c wraz z glukozamina i flexusem a także dzienną dawkę witamin dałbym rade odbudować maź stawową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Pana przypuszczenia w sprawie braku witaminy C w organizmie. Normalne żywienie codzienne bez problemu zaopatruje organizm w witaminę C. Brak mazi stawowej może być defektem samej błony maziowej i jest niezależny od niedoboru witaminy C. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. Najlepszym sposobem odnowienia mazi stawowej jest podaż odpowiednich leków bezpośrednio dostawowo oraz spożywanie dużych dawek glukozaminy oraz oczywiście utrzymanie dziennej dawki witamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten leki do stawowo to w postaci zastrzyków?- ile taka kuracja by trwała bym nie słyszał szczelania w kościach ani w żadnych stawach. a te powyższe leki ortopeda mi zapisał po 3 miesiącach wizyta czy jeśli to nie pomoże to można inaczej przyspieszyć leczenie* i czy w ogóle da się odbudować w ciągu roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten leki do stawowo to w postaci zastrzyków? - tak ile taka kuracja by trwała - około 3-5 zastrzyków co około miesiąc czy jeśli to nie pomoże to można inaczej przyspieszyć leczenie - właśnie w formie zastrzyków dostawowych czy w ogóle da się odbudować w ciągu roku? - powinno to w takim okresie nastąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic nie pomaga -ćwiczenia miałem tylko pogorszyły kolana a leki rozwaliły mi żołądek więc chyba pogodzę się z tym że czeka mnie kalectwo z winy polskiej medycyny która jest z tyłu i jak nie zapłacisz kasy to nic nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×