Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pachwiny


Gość Woj~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam od dłuższego czasu bule w okolicy pachwiny , miałem robione usg jamy brzusznej i jąder wszystko w porządku wyniki moczu i morfologi krwi tez , brałem antybiotyki od zapalenia jąder i dalej nie przechodzi , związku z tym nie wiem co mam dalej robić. Czy przepuklinę można stwierdzić poprzez usg jamy brzusznej lub wyniki moczu i krwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuklinę najłatwiej może stwierdzić chirurg zwykłym badaniem rękami. Także można ją stwierdzić w USG. Badaniem moczu i krwi nie stwierdzi się jej. Radziłbym jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż bóle mogą pochodzić z patologii tego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magisterr

Zaczęło się na początku 2013 roku. Pierwszy wieczór, to był mocny ból okolic prawego podbrzusza aż do pachwiny, bałem się że to wyrostek i kładąc do łóżka postanowiłem, że jak do rana nie minie to jadę na pogotowie/do szpitala. Gdy wstałem rano - jak ręką odjął. Ale od tego czasu zaczął mnie męczyć pewnego rodzaju *dyskomfort*. To dobre określenie, bo to raczej dolegliwość, która objawia się okresowo. Czuję jakiś lekki ból, który się minimalnie w niektórych sytuacjach minimalnie się nasila (np. pochylanie się, załatwianiu w toalecie itp.), trwa to parę dni a potem przez miesiąc nic. Poszedłem do lekarza rodzinnego. Zrobiłem badania USG, byłem u chirurga i nic. Wszystkie narządy brzuszne mam w porządku, przy wyrostku też nic nie widać. Chirurg powiedział, że nawet jeśli to jest jakaś mała, tworząca się przepuklinka, to obecnie niczego nie czuć. Ostatnio nawet przy okazji wizyty u Alergologa miałem robioną pełną morfologię i OB i lekarz też nie zwrócił uwagi, czy jest tam coś niepokojącego. A niepokoję się, bo 2 dni temu dyskomfort znowu się pojawił. Mam wrażenie, że ból pochodzi od pachwiny (lub minimalnie nad). Nasila się przy pochylaniu albo gdy maksymalnie przyciągam kolano do piersi na leżąco. Nie jest to jednak nic *obezwładniającego*, nawet nie czuję potrzeby brania środków przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×