Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Coraz więcej krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu


Gość wioletta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!! mam 23 lata, jakiś rok temu zuważyłam krew na papierze toaletowym podczas załatwiania się... nie trwało to długo (2-3 wypróznienia i przechodziło) krwi nie było zbyt wiele. przez rok objawy te nachodziły mnie okołoo 3 razy... ale zawsze przechodziło... ostatnio znowu powróciły... tym razem moje obawy się powiększyły... krwi w samym kale chyba nie zauważam, ale jakby to powiedzieć... woda w toalecie jest bardzo czerwona... na papierze równiez krwi jest dużo, jest ono czysto czerwona... niepoki mnie równiez fakt, ze przy kolejnej wizycie w toalecie, mimo, że już się nie załatwiam również *pocieknie* mi trochę krwi z odbytu... zaznaczam, ze zalatwiam się dość rzadko, 2 groa 3 razy w tygdniu... zazwyczaj musze sie tez sporo *nameczyc*, zeby to zrobic... w ostatnich dniach odczuwam też, ze niby mi sie chce zalatwic, ale jak juz dojde do talety to mi sie odechciewa... boje sie siedziec i *prezyc* aby znowu nie zobaczyc krwi... co to moze byc? boje a raczej wstydze sie isc z tym problemem do lekarza... czy moge zrobic jakeis badania na własna rękę? bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy wskazują na występowanie żylaków odbytu, które bardzo często powstają na podłożu przewlekłych zaparć. Sama nie wybada pani sobie tych zmian, a nawet jeśli wybada sobie Pani to trzeba zastosować odpowiednie leki dostępne na receptę. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobne objawy jeszcze nie mając 20 lat więc u lekarzy wywołałam spore obawy. Od razu podejrzewano raka i tym podobne schorzenia. Miałam kolonoskopię i wiele różnych badań. Na końcu po zmianie chyba 5 lekarza po prostym badaniu *palcem* stwierdzono, że mam *uchyłek odbytu*. Przepisano mi nie pamiętam jakie tabletki oraz colon. Dodatkowo stosowałam dietę bogatą w błonnik i wszystko minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×