Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przywrócenie pracy żołądka po bulimii


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Mam prośbę proszę mi powiedzieć czy po 15 latach bulimi można przywrócić pracę żołądka. Leczę sie już pół roku i co zjem wszystko mam w żołądku dopiero po dwóch dniach się wypróżniam. Co bym niezjadła od razu robi się duży brzuch, i się utzrymuje taki dyskomfort do opróżnienia, przy czym całkiem brzuch nieznika tylko trochę. Pod koniec dnia zawsze wyglądam tragicznie.Nie wspomnę już o tym jak strasznie mi się odbija czymś zgniłym.Nie jest normalnym po jednej szklance wody rzeby brzuch w oczach rósł.Lekarz mi powiedział że nic z tym się już nieda zrobić że mam zanik mięśni których już nieda sie odbudować. Wszystkie możliwe leki na motoryke już brałam.Jedyne wyjście to skrócić jelito. Bardzo proszę o napisanie czy jest to prawda. Czy są jeszcze jakieś szanse na uratowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno leczeniem tego stanu powinien zająć się gastroenterolog. Dobrze by było wykonać gastroskopię celem oceny stanu kosmków dwunastnicy, gdyż być może doszło do ich zaniku (utrudnia to wchlanianie jelitowe). Jeśli rzeczywiście doszło do zaniku mięśniówki jelit to taki stan nie da się leczyć. Jedynym sposobem zapobieżenia zaparciom może być resekcja częściowa jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×