Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników badań po usunięciu płata tarczycy z cieśnią


Gość beata

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po usunięciu lewego płata tarczycy wraz z cieśnią i fragmentem prawego płata, z powodu guzków. Obecnie moje wyniki przedstawiają się następująco : wapń - 7.9mg/dl (norma 8.4.-10.2) witamina 25 OHD3 4,00ng/ml ( norma 35-80 ng/ml ) fosforany nieorg w surowicy 20.1mg/dl ( norma 2.3-4.7) ALP Fostafaza alkaiczna 45U/l ( norma 40-150) TSH 2,95 ulU/ml ( norma 0,25-4,5) Glukoza 75mg/dl 75 (norma 74-106) Azot mocznika 13mg/dl ( norna 7-17 kreatynina 0,70 mg/dl (norma 0,70-1,2) Cholesterol całkowity 217 mg/dl ( norma 120-200) Mocz: ciężar właściwy *= 1,030kg/l ( norma 1,012-1.026) odczyn ph 5,5 ( norma 5,0-6,5) leukocyty ujemny azotyny ujemny białko ujemny glukoza ujemny ciała ketonowe ujemny urobilinogen 0,2 EUdl( norma 0,2-1,0) bilirubina ujemny krew mało barwa żółta przejrzystość klarowny OSAD Nabłonki płaskie - pojedyncze Leukocyty 1-2 w polu widzenia bakterie- pojedyncze pasma -śluzu mierny Kryszt. szczawianu wapnia - pojedyncze Bardzo proszę o interpretację badań. Bolą mnie stawy i ogólnie mam bardzo złe samopoczucie , odczuwam bardzo silne zmęczenie i mam problemy z koncentracjai pamięcią. Nie wiem czy te wyniki oznaczają coś złego ,czy powinnam zastosować jakieś leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×