Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie gorąca w nadbrzuszu przy zapaleniu dróg żółciowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość ANNA

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu br miała laparoskopowo usunięty pęcherzyk żółciowy, w którym nie było kamieni. Był przekręcony i zwężony jak klepsydra. Lekarz stwierdził, iż trzeba go wyciąć aby sprawdzić czy nie jest to nowotwór, ponieważ miałam dolegliwości. Na szczęście histopatologia wyszła prawidłowo. Niestety po operacji dolegliwości pozostały ( takie jak: pieczenie i uczucie gorąca po prawej stronie w nadbrzuszu, promieniujący ból pod łopotkę). okazało się podczas gastroskopii, iż mam zarzucanie żółci do żołądka. Lekarz stwierdził, że mam również zapalenie dróg zółciowych. Jak powinnam się leczyć?bo od czasu operacji czuje się coraz gorzej oraz trace na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refluks żółciowy leczy się za pomocą środków farmakologicznych zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz tzw. prokinetyków czyli przyspieszających pasaż treści żołądkowej i dwunastniczej, zamykających odpowiednie zwieracze w przewodzie pokarmowym. Co do zapalenia dróg żółciowych to nie wiem na podstawie czego stwierdził to lekarz (czy miała Pani odpowiednie badania laboratoryjne, gdyż na podstawie gastroskopii nie da się tego stwierdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wywiadu oraz było wykonane badanie usg. jednak kamieni żadnych nie ma w przewodach. dlatego własnie tak kwestia mnie zastanawia. Jakie powinnam badania laboratoryjne wykonac aby potwierdzic ewentualnie czy mam zapalnie dróg zólciowych?Bardzo dokuczliwy jest ten piekący ból. Zażywam następujące leki: IPP 2 razy dziennie,Cholestil oraz Suliryd.Czy to wystarczy?Bo nie widze znaczacej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×