Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żeber przy głębszych wdechach po urazie żeber


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, gdyz okolo 3 tygodni temu doznalem urazu zeber i bol utrzymuje sie caly czas, co prawda nie tak silny jak na poczatku ale ciagle jest, szczegolnie przy glebszych wdechach, podczas spania przy odwracaniu sie na strone gdzie mam uszkodzone zebra, przy wstawaniu z łóżka oraz szczegolnie przy kichaniu albo kaszleniu. Problem jest taki ze robilem przeswietlenia i nic one nie wykazaly, natomiast reka jestem w stanie wyczuc *lekkie schodki* w zebrach, znaczy ze wydaje sie jakby od pewnego momentu czesc zebra byla troche nizej niz druga. Czy jest mozliwosc takiego zlamania/pekniecia zebra zeby rtg tego nie wykazywalo czy jest to tylko stluczenie i czy bol moze sie utrrzymywac tak dlugo tym bardziej ze raczej nie jestem w stanie robic nawet pompek ani podciagnac sie na drazku gdyz odczuwam wowczas znaczny bol we wspomnianym miejscu.? Jak dlugo w takiej sytuacji nazely wstrzymac sie z aktywnoscia fizyczna(chodzi tu o treningi sztuk walki).? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc takiego zlamania/pekniecia zebra zeby rtg tego nie wykazywalo czy jest to tylko stluczenie? - RTG takie złamanie powinno wykazać, zapewne jest to następstwo silnego stłuczenia i czy bol moze sie utrrzymywac tak dlugo? - czasami taki ból może utrzymywać się nawet 2-3 miesiące po urazie Jak dlugo w takiej sytuacji nazely wstrzymac sie z aktywnoscia fizyczna(chodzi tu o treningi sztuk walki).? - około 6-8 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×