Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzące grudki wokół twardej rany po zabiegu usunięcia cieśni nerwu łokciowego


Gość Marzenka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzenka

Witam, Półtora tygodnia temu miałam zabieg usunięcia cieśni nerwu łokciowego.W piątek usunięto mi szwy po dwóch dniach wokół rany pojawiły się bardzo dziwne swędzące grudki również są one na ranie dodam ,że rana boli zrobiła się dość twarda w miejscu rozcięcia jak również boli mnie ręka od łokcia w górę? Co może być przyczyną tej wysypki i bólu? Czy powinnam pokazać się u lekarza? Proszę o radę.Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie jednak udać się na konsultację bezpośrednio do lekarza, najlepiej do tego, który wykonywał zabieg. Takie objawy mogą wskazywać na zapalenie w miejscu przeprowadzonego zabiegu co może wymagać postępowania przeciwzapalnego i być może przeciwbakteryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzenka

Powiem szczerzę,że w trakcie zabiegu miałam dość dużo podanego leku znieczulającego(miejscowego) oraz mam zakaz dźwigania ale niestety przy 2 letnim dziecku nie dało się tego tak oszczędzać czy może to być też przyczyną?Jeśli nie to skąd to zapalenie mogło by się zrobić? Czy może dojść do zakażenia? Dziękuję za odpowiedź... Dodam,również,że lekarz który mnie operował powiedział iż po 14 dniach mogę już pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzenka

Witam, Byłam u lekarza który operował moją rękę i stwierdził,że wszystko jest w porządku mimo ,że był zaskoczony ,że po zdjęciu szwów zrobiła się wysypka.Mam pić wapno i brać zyrtec ale to nic mi nie pomaga.Powiedział,że mogę już do pracy wrócić a ja żadnej poprawy nie widzę.Ręka puchnie widać różnicę miedzy jedna a drugą ręką, boli bardzo w okolicy łokcia aż do pachy,swędzi i coraz więcej mam tych grudek swędzących? Co ja mam zrobić udać się do lekarza pierwszego kontaktu? Czy zbagatelizować to ponieważ od zabiegu minęło dopiero 15 dni? Proszę o pomoc bo ból promieniuje do łopatki jak przychodzi wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×