Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnięcie stopy w gipsie po wieloodłamowym złamaniu kości skokowej


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8 lutego 2011 doznałem urazu: - Wieloodłamowe złamanie kości skokowej prawj i - Zwichnięcie stawu skokowo-pietowego prawego. Zastosowano leczenie operacyjne: Otwarta repozycja i wewnętrzne zespolenie złamanej kośći skokowej i zwichnięcia w stawie skokowo-piętowym wstawiono dwie śruby ( wyglądają jak wkręty) Po dziesieciu dniach w szpitalu powiedzieli że mam sciagnać szwy za 7 dni podczas pobytu w szpitalu miałem dziwny objaw podczas stawania czułem jak noga mi puchnie w gipsie i stopa robi sie czerwona lekarze powiedzieli ze to normalne samo przejdzie. Byłem prywatnie u specjalisty chirurga-ortopedy urazowego na zdjeciu szwów tez powiedział że to przejdzie i kazał brać tabletki Aescin Noge mam w łusce gipsowej kazał mi sciagać łuske na dzień i smarować maściami Lioton i Fastum oraz delikatnie ruszac stopą. Obrzęk zaczyna zanikać ale cały czas martwi mnie że jak wstaje to noga robi sie czerwona a jak usiade wszystko wraca do normy Czy to normalny objaw po takim urazie ze noga robi sie czerwona jak wstaje??? za tydzień ide do lekarza i potem rehabilitacja Pozdrawiam Przemek i życzę duzo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×