Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskinezy po lekach psychotropowych


Gość ważne :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ważne :(

Witam. próbowałem zdiagnozować się w szpitalu na oddziale gastrologicznym czemu mam częste bóle brzucha, jelit (szczegolnie po prawej stronie obok biodra - wyrostka już nie mam, a to nie wątroba i nie przepuklina), bóle kości, kręgosłupa itd wiec zacząłem leczyć się u psychiatry ponieważ wyniki miałem dobre. niestety biorąc leki (rozne - fluanxol, seronil, miansec, deprexolet) po wszystkich mam dyskineze. najpierw było 6 tabletek dziennie i po 2 dniach miałem dyskineze i oczywiscie karetka, akineton i rozluznilo mi kark, szczęke itd po miesiacu 3 tabletki i po tygodniu kolejna dyskineza, raz skręcało kark w lewo, raz w prawo ,raz do tyłu... i tak zmniejszajac dawki ciagle pojawiały sie dyskinezy i nie wiemy jaka jest przyczyna i gdzie szukać (czy neurologicznie?). czuje sie słaby, zmęczony. wypijając alkohol bardzo szybko wypłukuje mi sie potas, troche wolniej jesli pije wode czy herbate. pewnie inne elektrolity tez sie wypłukują, ale nie jest to zbadane. mam straszne kace po nawet 1 piwie, wodnisty piekący stolec, masakryczne nudnosci i chec wymiotowania. a wyniki (przynajmniej te co mi robili na oddziale gastro) są dobre... czesto tez kłuje mnie jakby w klacie, w szyi, szczęce. nie wiem co mam juz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te wszystkie objawy są spowodowane zastosowaniem leków psychiatrycznych. Trzeba w tej sprawie skonsultować się ponownie z psychiatrą, który dobierze odpowiednio leki lub je zmodyfikuje. Takie dyskinezy są właśnie skutkiem stosowania takich leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×