Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płaska centralna podwięzadłowa przepuklina krążka międzykręgowego


Gość Aniaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemy z kręgosłupem byłam na badaniu MR proszę o interpretację wizytę u ortopedy mam dopiero za tydzień oto wynik badań: Badanie MR wykazuję płaską centralną podwięzadłową przepuklinę krążka m/ kręgowego L5/S1, z objawami umiarkowanego, symetrycznego ucisku oponowo-korzeniowego. Dość ścieńczały kompleks pierścień włóknisty -więzadło podłużne tylne. Odwodnienie tego krążka bez utraty wysokości. względna wrórna ciasnota kanału kręgowego na tym poziomie. pojedyńcze guzki Schmorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Stożek rdzeniowy jednorodny. Proszę o pomoc czy operacja będzie konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam, też mam zdiagnozowaną przepuklinę krążka i z takim wynikiem (ze względu na ucisk na worek oponowo korzeniowy) ortopeda skierował mnie na konsultację z neurochirurgiem. Proponuję więc, żebyś przed kolejną wizytą u ortopedy miała już tą konsultację za sobą. Zaoszczędzisz trochę czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz korzystać z odpowiednich zabiegów na urządzeniu Ceragem E, to GWARANTUJĘ ci, że operacja nie będzie konieczna i będziesz omijać lekarzy szeeeeeeerokim łukiem. Sam z tego typu zabiegów korzystam i mówię Ci nie ma nic lepszego, skuteczniejszego, naturalnego i nieinwazyjnego. W Polsce jest kilkanaście salonów w których można za darmo wypróbować urządzenie. SPRÓBUJ BO WARTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie MR wykazuję płaską centralną podwięzadłową przepuklinę krążka m/ kręgowego L5/S1, z objawami umiarkowanego, symetrycznego ucisku oponowo-korzeniowego. Dość ścieńczały kompleks pierścień włóknisty -więzadło podłużne tylne. Odwodnienie tego krążka bez utraty wysokości. względna wrórna ciasnota kanału kręgowego na tym poziomie. pojedyńcze guzki Schmorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Stożek rdzeniowy jednorodny. czy ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×