Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększające się twarde guzy na czole


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku będę obchodził 16-stce urodziny i chciałbym zapytać bo mam widoczną wade urody a mianowicie na czole mam 2 widoczne guzy i koledzy nieraz się śmieją że jestem rogaczem i mnie to wkurza.. */ One są twarde i mnie w ogóle nie bolą nawet jak je uderzam lekko , i nie wiem od czego one są bo z wiekiem mi się powiększały , w 4 klasie podstawowej były prawie w ogóle nie widocznej dopiero tak od 1gim zaczęły rosnąc i teraz jak z kimś bliżej rozmawiam to się pyta co mam na czole , i yy ? proszę mi doradzić to jest bardzo ważne dla mnie , bo nie wiem czy taki się podobam dziewczynom przez te rogi bo ogólnie mówią że jestem ładny i mam tą wadę widoczną dla innych GUZY - Dodam że mam 177cm i waże 60kg (Około). Pozdrawiam , jeśli jakieś informację będa potrzebne proszę pisać.. :( Możliwe że coś podobnego było ale prosze o odpowiedź bo nie mogłem znaleźć */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić czym są te zmiany bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsulatcję do chirurga wcześniej o tym problemie informując rodziców. Jeśli są to guzowatości kości czołowych to niestety z tym porblemem nie da się nic zrobić. Taka budowa anatomiczna. Chyba, że są to kaszaki. W takim przypadku można je usunąć chirurgicznie niwelując problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem być może że to jest kaszak . To mam pod skórą na czole 2 guzy , jeden po tej drugi po drugiej stronie . Guzy odstają jakieś 1-3cm i jest to widoczne np po wysiłku lub też nieraz na Zdjęciach co jest bardzo denerwujące . Guzy są umieszone do góry pod włosami Jak się poznaję z nowymi ludźmi i potem widzimy się co jakiś czas np 2 razy w tyg to się pytają : co masz na czole ? gdzie się uderzyłeś ? a moi najlepsi koledzy się śmieją i mówią że jestem rogaczem i nie wiem nawet co odpowiedzieć na wszystko mam odpowiedź ale jak ktoś się śmieje z moich guzów to się zamykam i nic nie mówie tylko głowa na dól ..*/ Pokazywałem to matce ale nie wie co to jest. Jak mogę rozpoznać czy to kaszaki? Guzy są twarde ale nie boli mnie w ogóle jak je dotykam czy coś . Nie wiem czy te guzy się przesuwają jak nimi ruszam bo nie czuję tego tylko czuję jak skóra się porusza *d Proszę o odpowiedź :) I czy może jak bym się spytał lekarza rodzinnego to bym dostał skierowanie czy by mi doradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×