Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lumbalgia chronica, discopathia susp.


Gość Agnieszka 25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka 25

Witam bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku i podanie zaleceń co mogę a czego nie mogę wykonywać. Neurolog u którego się leczyłam nie dał mi konkretnie żadnej odpowiedzi. Gdy pytałam co mam robić gdy drętwieje mi kończyna dolna odpowiedział ze samo przejdzie. Jakoś nie przechodzi a wręcz jest coraz gorzej.Nie wiem co mam robić mam dopiero 25 lat i czuje ze z dnia na dzień mój stan się pogarsza. Oto wynik: Kliniczne: Lumbalgia chronica. Discopathia L2-L3, L3-L4 susp. Widoczne niewielkie zmiany degradacyjne krążków m-k z ich spłaszczeniem na pograniczu TH/L-S. Nierówności blaszek granicznych w odcinkuTh10 do L1 z niewielkimi dotrzonowymi wypuklinami tarcz m-k. Na poziomach TH12 -L1, L4-L5 zaznaczone cechy rozluźnienia pierścieni włóknistych tarcz m-k które wpuklając się do kanału kręgowego modelują dyskretnie przestrzeń pajęczą. Na poziomie L5-S1 widoczne centralna szeroko podstawowe uwypuklenia pierścienia włóknistego Tarczy m-k do 4,5 mm uciskające przednia powierzchnie worka oponowego z zachowaniem rezerwy objętościowej kanału kręgowego. Poza tym odcinek L-S kręgosłupa w badaniu MR bez innej uchwytnje patologii. Stożek rdzeniowy i nić końcowa o prawidłowej objętości i sygnale, bez zmian ogniskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.zapomnij o tym neurologu i idz natychmiast do dobrego ortopedy bo jak teraz to zaniedbasz to kaleką zostaniesz.od małego nosiłam ciężary bo tego życie wymagało,jak pierwszy raz mnie złapało to byłam w twoim wieku i wylądowałam w klinice w konstancinie-potem zaniedbałam sprawę bo uprawiałam sport i nic mi nie dolegało-do pewnego momentu-teraz kładzie mnie trzy razy do roku.i żeby było lepiej-to jutro mam z rentgenami wizytę u specjalisty bo ból jest już dwa tygodnie i nie przechodzi.po prostu dwa tygodnie wstecz podnosiłam się z łóżka i zabolało potworne ukłucie,po 2 dniach udałam się do lekarza i po badaniu diagnoza padła lumbago-zgięło mnie do podłogi w lewą stronę-przepisał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe-po trzech dniach zelżało-ale niestety tylko po to aby mnie wygiąć w prawą stronę-masakra-okazało się że krąg lędzwiowy wygięty i teraz lewa noga krótsza o 1,5cm.to nie żarty-a żeby było śmieszniej to piszę to teraz do ciebie wygięta w literę S wlaśnie w tak fatalnym stanie.ortopeda powie ci co dalej-rehabilitacja na pewno i jakieś leki przeciwzapalne.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×