Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przy polipie zatoki klinowej


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wykonalam badanie rezonansu magnetycznego i wyszło mi ze mam nieregularny polip zatoki klinowej po prawej stronie o wielkosci 21x11mm,chcialam zapytac co to oznacza czy konieczna jest operacja? w jaki sposób wykonuje sie tego typu operacje bać zabiegi,i przede wszystkim czy to jest rak? byłam u lekarza pierwszego kontaktu i powiedzial mi ze to jest nowotwór.Od paru dni jestem załamana tą diagnoza,czekam na wizyte u neurologa i ralyngologa.Lekarz dodał jeszcze ze on by to zostawil i nic z tym nie robił,przeciez kazdy nowotwór moze sie rozwinac w zlosliwego,mam 28 lat i dziecko w wieku 3 lat chce życ!!!! prosze o wszelke wiadomosci na ten temat jesli ktos wie co to dokladnie jest i czym to grozi.Dziekuję :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to oznacza czy konieczna jest operacja? - polip to zmiana łagodna zazwyczaj powstająca na podłożu przewlekłego stanu zapalnego, nie mająca charakteru nowotworowego i nie złośliwejąca w przyszłości, ale mogąca się niestety systematycznie powiększać - jeśli nie daje dolegliwości i nie powiększa się może być obserwowane i nie wymaga leczenia operacyjnego w jaki sposób wykonuje sie tego typu operacje bać zabiegi,i przede wszystkim czy to jest rak? - zabiegi zazwyczaj wykonuje się za pomocą specjalnego endoskopu operacyjnego przez nos, bez otwierania czaszki - to nie jest rak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×