Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie i ból w nadbrzuszu promieniujące do łopatek przy refluksie


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam...proszę o pomoc...niewiem co się dzieje...od 2 lat mam przepuklinę rozworu przełykowego i refluks żoładkowo-przełykowy i zapalenie żołądka z przejawami żółci. Obecnie biorę lek Nexium - 1 tabletke dziennie. Od ok 3 tygodni strasznie mnie boli lub piecze (niepotrafie dokładnie opisać tego - jakby i bolało i piekło naprzemian)- pod lewym żebrem na wysokości żołądka i nerki. Ból nieraz promieniuje pod łopatkę, boli mnie i z prawej z strony też promieniuje ten ból do łopatki.... W nocy to boli najbardziej- czuje sie jak połamana i ciężko mi wstać z rana gdyż ból się nasila....zauważyłam że największy bół i pieczenie występuje po posiłku i w nocy. najbardziej to z lewej strony tak jakby żołądek....niewiem czy to z żołądka i czy to ten żołądek tak boli i promieniuje ból -- czy boli mnie lewa i prawa strona....mam straszne nudności....byłam, u pana dr.rodzinnego i powiedział,że to zapalenie mięsni gładkich i jakiś zespół tia czy tika i ze za 2 tygodnie samo przejdzie i przypisał zastrzyki Mowalis....wziełam już wszystkie zastrzyki i mineło 3 tygodnie i dalej to samo.....a dr. teraz na urlopie i niewiem co robić....co wolno mi przy tym refluksie wziąść.... i co to jest i czy cos poważnego.....czasem to boli mnie i kręgosłup i prawa noga i czasem tak jakbym jej chwile nieczuła....miałam już 2 razy wciągu ostatnich 3 miesięcy zapalenie rwy kulszowej prawostronnej ...ale teraz to te bóle są inne....prosze o pomoc z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co może być powodem tychże dolegliwości bez bezpośredniego badania. Radziłbym celem pogłębienia diagnostyki wykonać RTG klatki piersiowej, odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Raczej te bóle są związane z układem nerwowym (do rozważenia konsultacja neurologiczna) niż spowodowane przepukliną rozworu przełykowego. Jeśli wykluczy się neurologiczne tło dolegliwości, nie będzie Pani reagowała na leki przeciwrefluksowe do rozważenia zostanie wykonanie operacji plastyki przepukliny rozworu przełykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

dzisiaj czuje sie już wporządku... już dawno tak się nieczułam,....chyba ten Gasprid pomógł...cały czas tylko ból, nudności i zgaga....teraz mam spokój...co prawda odczuwam jeszcze lekki ból i nudności po jedzeniu i w nocy ale nie wystempują już cały czas i nie są tak męczące...w sumie to mało już odczuwam tych dolegliwości...mam nadzieje, że nienawróci się nic po odstawieniu Gaspridu....pozdrawiam wszystkich i życze dużo zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×