Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna nóg i narządów rozrodczych, guz w jamie brzusznej


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze.Moze zacznę od najwazniejszego czyli wyników badań,a potem lawina pytań.Mój tata w 2009 miał pobieranie węzła chłonnego pachwinowego lewego-Rozpoznanie Limfadenopatia obwodowa,Mucykarmin(-)ujemny.Lekarz chirurg zobaczył i stwierdził,ze ok,zadnej kontroli nic:-( 18 luty 2011 IP (CHIRURGIA) Szyja o zmienionych obrysach,w okolicy mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego za kątem źuchwy wyczuwalny guz wielkości 4x2x2cm,przesuwalny względem podłoża.Brzuch miękki,palpacyjnie niebolesny.W okolicy podbrzusza po stronie prawej wyczuwalny guz o wymiarach 16x9cm.Objawy otrzewnowe ujemne.Masywny obrzęk worka mosznowego,prącia i konczyn dolnych.Per rectum zwieracz o prawidłowym napięciu,w zakresie ściany przedniej wuczuwalna twarda zmiana guzowata wpuklająca się do bańki odbytnicy nie zamykająca jej światła. Usg Wątroba o jednorodnej,prawidłowej echogeniczności pęcherzyk żółciowy bezechowy śledziona jednorodna,niepowiększona aorta brzuszna i naczynia biodrowe zmienione miażdzycowo,nieposzerzone podejrzenie powiększonych węzłów chłonnych okołoaortalnych nerki wielkości prawidłowej z obustronnym umiarkowanym zastojem w obrębie podbrzusza i miednicy mniejszej niejednorodna,policykliczna zmiana guzowata o wymiarach 16x9x13.Wymiar podłużny trudny do oceny.Zmiana otacza i przemieszcza na stronę prawą.obejmuje pole gruczołu krokowego. wolnego płynu w j.otrzewnej nie uwidoczniono. w pachwinie lewej powiększone niejednorodnie węzły chłonne o wymiarach 4x2,7 i 2,5x1,3 w pachwinie prawej węzły chłonne o wymiarach 1,3x0,8 Morfologia kreatynina w surowicy z dn 24.02 185,0 PSA 0,823 kreatynina z dn 2.03 350,0 mocznik 17,60 Mocz z dn 24.02 barwa:krwiomocz,odczyn kwaśny,c.właściwy:1.020,białko +,cukier0 Panie doktorze kilka pytan: 1. skąd ta wysoka kreatynina i dlaczego zaden lekarz nie zwrócił należytej uwagi na ten wynik??????Słyszłam,ze mając tak wysoki poziom człowiek może któregoś dnia się po prostu nie obudzic.Czy to prawda? 2.majac takiego guza dlaczego odsyłają nas od szpitala do szpitala?Nawet z ostrego dyżuru na chirurgii powiedzieli,ze najpierw chcą wyniki TK co to za guz,bo inaczej go ruszyc nie moga.Ale co ja mam zrobic termin na TK tata ma dopiero 20 kwietnia 3.obydwie nogi strasznie napuchnięte oraz narządy męskie.widzę jak strasznie tata cierpi,bo juz chodzic nie umie,lezec juz tez nie,a jak się połozy to zaraz zasypia.dlaczego nikt mnie nie rozumie,ze bardzo się boję o tatę.Co mozna zrobic by ten obrzęk zmniejszyc,zlikwidowac?????????tata jest właśnie po 15 zastrzyku w brzuch FRAXIPARINIE a obrzęk mozna by powiedziec nic nie maleje wręcz odwrotnie.Na domiar złego od 5 dni ma biegunkę,której nie idzie zahamowac,a przy oddawaniu moczu boli tatę całe podbrzusze 4.dlaczego zaden lekarz nie przepisał tacie jakiś srodków przeciwbólowych??????????????dzien w dzien ibuprom:(((( Panie doktorze przepraszam,ze az tyle ale w Panu nadzieja.Czekam na nawet najgorszą,ale jakąkolwiek odpowiedz.pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×