Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hyperaemia, oedema et erosiones parvae mucosae coli


Gość Peki

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o interpretację: - wynik kolonoskopii *w esicy oraz proksymalnej części odbytnicy widoczne liczne afty otoczone zaczerwienioną błoną śluzową* - wynik badania patomorfologicznego *hyperaemia, oedema et erosiones parvae mucosae coli* dolegliwości: pojawiająca się od czasu do czasu krew z odbytu, ciągłe wzdęcia, całkowite zaparcia kilkudniowe, obrzęk brzucha i ud, gorączka do. 38 st.rzadko wyższa, crp ok. 16-24, ból z tyłu od odbytnicy do pasa-piekący, usztywniający, utrudniający poruszanie. ulga po wypróżnieniu ale potem ból po biegunce 1-dniowej. ulga prze 2-5 dni po zażyciu antybiotyku /xifaxan/ potem powrót objawów.mój gastroenterolog rozkłada ręce /ostatnio stwierdził,że to może uczulenie a może należy zbadać nerki bo kreatynina 1,8/. proszę o podpowiedż co dalej robić , do kogo się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Oczywiście wynik należy na pewno skonsultować z gastroenterologiem. hyperaemia, oedema et erosiones parvae mucosae coli - oznacza przekrwienie, obrzęk i nadżerki małe śluzówki jelita grubego Trzeba w takim przypadku zastanowić się nad wprowadzeniem silnie działających leków przeciwzapalnych, być może w dużych dawkach działających dokładnie na śluzówkę jelita grubego. O tym musi zadecydować gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Gwoli wyjaśnienia: to właśnie dziś gastroenterolog oglądał w/w wyniki badań i stwierdził,że to może uczulenie a może należy zbadać nerki bo kreatynina 1,8/. Dostałam receptą na ASAMAX 3x 2 tabl., który biorę bez poprawy już cały m-c, a na moją prośbę receptę na Xifaxan /notabene w tym roku zużyłam już 7 opakowań, choć pomaga na chwilkę/ Miesiąc temu zużyłam też prze 10 dni Metronidazol oraz jednocześnie przez 10 dni Duomox 1 g., ale również poprawa na 3-4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×