Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk w kolanie przy naciągniętych więzadłach


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno podczas gry w piłkę krzywo stanąłem na lewą nogę i poczułem jak by mi się coś przesunęło w kolanie dodam że przez parę minut nie mogłem się podnieść z ziemi ponieważ ból mi to uniemożliwiał. Po ok. 10 minutach ból stał się mniejszy, lecz niestety nie pozwolił mi on na normalne chodzenie z wyprostowaną nogą. Przyznam, że odebrałem to jako zwykłe skrzywienie jakie często występuje i po chwili mija lecz ból narastał. Po ok. 2 godzinach owinąłem kolano bandażem elastycznym. Następnego dnia wybrałem się do mojej przychodni gdzie dostałem skierowanie do Ortopedy do którego po chwili się udałem wyjaśniłem lekarzowi w jakich okolicznościach się to stało i co poczułem (poczułem tak jakby przesunięcie czegoś w kolanie) i dodałem też że czuję ucisk po prawej stronie kolana. Lekarz po dotykał mi nogę, powykrzywiał i uznał że mam naciągnięte więzadła w kolanie. U lekarza byłem w dniu: 04.03.11 (Piątek) i muszę przyznać że ból powoli ustaje i mogę chodzić w miarę na wyprostowanej nodze lecz przy jakimkolwiek ruchu nadal czuję ucisk w prawej części kolana. Czuję jak bym miał założoną opaskę elastyczną na kolanie. Wizytę u ortopedy mam dopiero w piątek dlatego chciał bym się dowiedzieć czy nie lepiej udać się jak najprędzej do lekarza ortopedy? Ok 1.5 roku temu miałem także kontuzję tego kolana lecz niestety nie mogę podać nazwy schorzenia bo po prostu nie pamiętam ta nazwa była długa i trudna (lecz mogę dodać że wyszło mi to na USG), ale dostałem spray na kolano o nazwie *Elmetacin* który mi pomógł. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam ten sam problem z tym, że uraz miałem 8 miesięcy temu, na początku również myślałem że to nic poważnego, więc chodziłem aż ból minął. Po 2 miesiącach poszedłem na trening, grałem normalnie i w pewnym momencie złapał mnie ponownie straszny ból, leżałem na murawie jakieś 3 minuty. Później znowu normalnie chodziłem, znowu zrobiłem przerwę i powtórka na treningu po 3 miesiącach... zrobiłem USG, miałem podejrzenie pęknięcia rogu łękotki ale po zrobieniu rezonansu okazało, że mam przesuniętą rzepkę o 6mm i obrzęk na więzadłach krzyżowych. Lekarz powiedział, że jest ok i mogę grać w piłkę a przesunięcie rzepki to normalnie u sportowców, więc znowu poszedłem i znowu to samo... szczerze to już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×