Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przesuwalny guzek o nieprzyjemnym zapachu na karku


Gość Rena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na tylnej części szyi 2-3 lata temu pojawił mi się guzek,dziś ma ok.1,5 cm.Jest w kolorze skóry,średnio twardy,przesuwa się pod palcami.Najbardziej dokucza mi to,że mimo iż zawartość jest pod skórą to...śmierdzi.Wystarczy,że potrę go palcem to już czuję.I obok mam już dwa nowe malutkie...Szukałam informacji w internecie,ale nigdzie nie pisze o zapachu,co to może być?Kaszak?Tłuszczak?Czy może jeszcze coś innego?Dodam,że mój tata miał kilkakrotnie na plecach taką zmianę i usuwał ją chirurgicznie...Czy to może być dziedziczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie usunełam mojemu znajomemu /starszy pan/ tłuszczaka z dolnej partii pleców.Po prostu, stosując dla dezynfekcji spirytus salicylowy i osłaniajac tłuszczak gazą /tryskał z duzą siłą w górę /jak mokra długa nic w kolorze bezowym/i brzydko pachniał/ , wydusiłam go jak sie wydusza zskórniki. Zabieg wymagał potórzenia po pół roku, a dzis /znowu po dluzszym okresie/ na jego miejscu byla juz tylko czarna kropka, a pod nia zwykły zaskórnik. Srednica tluszczaka przed wyduszeniem wynosiła ok. 3 cm kwadr.i wystawal ponad skóre nieco mniej niz centymetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odkrylam ze mam guzka na prawe rece obok lokcia bylam u lekarza i stwierdzil ze tom lipoma tluszczak zdziwilo mnie to bo to zwykly lekarz ani badania ani nic i juz stwierdzil sa male mam dwa czy to prawdopodobne ze bedzie wiecej jest to nowotwor niezlosliwy ale ciarki mnie przechodza na sama mysl chcialabym to usunac i miec z glowy czy beda pojawia sie nowe boje sie inni twierdza ze to genetycznie ja u mnie niky nie ma a mam 25 lat pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×