Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zawroty głowy, swędzenie skóry i brak apetytu przy owalnym guzku pod pachą


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad tygodnia wyczówam pod prawą pachą mały guzek, jest on o owalnym kształcie, mogę go chycić w dwa palce i nie boli, jest on ok. 2 mm. Dodam że mam objawy, które w rezultacie dają (przynajmniej mi) obraz chłoniaka... a mianowicie od jakiegoś czasu mam zawroty głowy, brak apetytu,moja temp. ciała wynosi normalnie 35,5 a od jakiegos tygodnia 36,8, mam ten guzek pod pachą co moi rodzice skwintowali jako zwykłe zapalenie węzła chłonnego(nie są lekarzami), od ok 1,5 tyg jeste osłabiona, cały czas chce mi się spać, mam uczucie mrowienia w tej prawej ręce, uczucie kłucia w kościach, czasami mam rozmazany obraz jak patrzę na prawe oko (zdarzyło mi się tak 2 razy), i coś bardzo dziwnego okropnie czasami swędzi mnie skóra... To chyba tyle co o tym sądzicie?? PS.: Bradzo bym prosiła o opinię Pana Doktora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mogą sugerować chorobę rozrostową krwi, ale tak mały guzek to zapewne pozapalny węzeł chłonny, który uległ zwłóknieniu i taki już pozostanie, bardzo często pojawiający się w tej lokalizacji. Jeśli masz wątpliwości udaj się z tym porblemem bezpośrednio do lekarza. Być może po bezpośrednim badaniu zaleci dodatkowo badanie krwi, które może wykluczyć chorobę rozrostową układu krwiotwórczego oraz być może USG węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj byłam zrobić morfologię i oto moje wyniki: WBC 6,9X10do3/uL RBC 4,48x10do6/uL HGB 14,0g/dL HCT 41,1% MCV 91,7 fL MCH 31,3 pg PLT 266x10do3/uL ROZMAZ KRWI: granulocyty: obojętnochłonne 60% (40-70) kwasochłonne 2% (1-5) Limfocyty 38% (20-45) niby wszystko w normie ale dalej martwi mnie ten guzek i te objawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×