Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ukrwione i zwapniałe polipy w pęcherzyku żółciowym


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 34 lata. 2 lata temu wykonałem profilaktycznie pierwszy raz USG jamy brzusznej i okazało się, że mam polipy w znacznej ilości na woreczku żółciowym. 7 dni temu powtórzyłem USG i w chwili obecnej wiadomo, że ilość i wielkość polipów ( największy 9mm) nie uległa zmianie w stusunku do badania sprzed 2 lat. Co niektóre są ukrwione inne zwapniały. Odczuwam *inaczej* okolice pęcherzyka żółciowego - nie jest to ból. Osoba wykonująca USG była zdziwiona tym, że pęcherzyk jest obkurczony pomimo tego, że 5h przed badaniem nic nie jadłem Czy w moim przypadku zdecydowanie zaleca się usunięcie pęcherzyka czy wystarczy monitorować regularnie stan polipów? Czy ukrwienie polipa świadczy o tym, że zbilża się on już do formy nowotworu (pomimo tego, że nie powiększa się). z gory dziekuje pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany polipowate nie przekraczają 10 mm i nie zmieniły się od 2 lat oraz nie dają dolegliwości według Pana relacji. W takim przypadku polipy mogą być obserwowane czyli co około 6 miesięcy USG. Jednak najlepiej, aby z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga na konsultacje, który sam powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Trzeba rozważyć w tym postępowaniu Pana wiek i płeć (rozważenie w takim przypadku właśnie leczenia agresywnego czyli operacyjnego). Polip ukrwiony znaczy, że jest normalnym polipem, nie zwapniałym, nie zwłókniałym i nie świadczy to o przemianie nowotworowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×