Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzeszczenie stawów i ból pleców w odcinku lędźwiowym


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i od zawsze trzeszczały mi stawy(to znaczy ja pamiętam, że zauważyłam to jak miałam 6 lat, ale wcześniej była bardzo mała, więc nie wiem jak to było). Trzeszczą nadgarstki, kostki(chodzi o te stawy zaraz nad stopami), szyja(nawet jak po prostu przechylam głowę w bok(bez kręcenia nią do koła-wtedy tym bardziej trzeszczy)), kolana gdy zginam(choć z kolanami to bardziej jakby to czuć niż słychać), a nawet w kręgosłupie w krzyżowym odcinku. Zawsze miałam *rożciągliwe* stawy, łatwo przychodziło mi rożciąganie się na rozgrzewce na wf-ie(dotykanie głową i klatką piersiową kolan, szpagat). Kilka razy skręcałam sobie kostki, czasem palce stopy tak jakby *wychodzą ze swojego miejsca*, ale sama *nastawiam* je sobie z powrotem. Oprócz tego od dawna bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym. Było już nawet tak ze 3 lata temu, że plecy tak bolały, że nie mogłam usiedzieć i nie byłam w szkole ze 2 dni. pobrałam ibuprofen jakiś, ponaklejałam sobie plastry rozgrzewające i przeszło, nie byłam lekarza. Teraz nie bolą mnie nigdy tak mocno, ale i tak to jest uciążliwe jak trochę posiędze i rodzice mówią tylko, że to nic takiego, że to przez siedzenie w ławce w szkole. Od jakiegoś czasu bolą mnie kolana gdy chodzę, szczególnie po schodach. Byłam u ortopedy, na prześwietleniu, usg i stwierdził chondromolację rzepek. Mam teraz fizjoterapię(od trzech dni):krioterapię, laser, wirówkę i pole magnetyczne. Biorę też jakieś suplementy z kolagenem i jeszcze z czymś tam. Jestem dziewczyną, 165cm, 58kg, dość aktywna(przed bólem kolan, taraz zwolnienie z wfu). Chcę się dowiedzieć czy to trzeszczenie wielu stawów w połączeniu z bólem kolan, pleców i rożciągliwością/częstymi skręceniami kostek(lewa-3, prawa-2) nie wskazują na jakiś inny problem jeszcze poza chondromolacją. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmierna rozciągliwość ścięgien i więzadeł może doprowadzać do szybszego zużycia stawów i kręgosłupa. O ile trzeszczenie nie jest objawem niczego złego, to bóle - tak. W tym wieku na pewno nie jest za późno, by się tym wszystkim zająć. Podstawa to dobry ortopeda i dobry rehabilitant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×