Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra promieniujący do pachwiny i podbrzusza przy torbieli na najądrzu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata i od około 6 lat odczuwam ból prawego jądra, głównie kiedy go dotykam, jest znacznie bardziej wrażliwe niż jądro lewe, ból czasem promieniuje do pachwiny i podbrzusza. Poza tym od spodu jądra wyczuwalny malutki guzek który przez te wszystkie lata nie zmienia rozmiaru. Problem zgłosiłem 3 lata temu lekarce, która pomacała jądra i stwierdziła że nic tam niema i na tym się skończyło, a jądro jak bolało tak boli do dziś, czasem jest lepiej czasem gorzej. Tydzień temu umówiłem się w szpitalu na USG jąder. Radiolog wykonujący USG nie zauważył w jądrach żadnych nieprawidłowości, znalazł tylko małą torbiel 3mm na najądrzu (na dotyk wydaje się mniejsza) i mówił że to nic poważnego i normalnie można z tym żyć. 1. Czy powinienem udać się do urologa? 2. Czy gdyby występowały żylaki powrózka byłyby one widoczne w USG? 3. Czy torbiel tych rozmiarów może powodować ból?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadnych prób tego typu nie robiono, ale przyjrzałem się jeszcze raz opisowi USG i napisano że naczynia powrózków nasiennych niezmienione więc chyba nie stwierdzono żylaków. Przytoczę pełny opis: Jądra prawidłowego kształtu i położenia, o jednorodnej echostrukturze, bez zmian ogniskowych. Obustronnie najądrza niepowiększone, jednorodne, po str. prawej widoczna 3mm śr. torbiel. Naczynia powrózków nasiennych niezmienione. Niewielka fizjologiczna ilość płynu pomiędzy osłonkami jąder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×