Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa lędźwiowego przy centralnych wypuklinach pierścieni włóknistych


Gość Mirabelka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirabelka

Szanowny Panie Doktorze!Od dluzszego czasu mam problemy z odcinkiem ledzwiowym kregoslupa.Ortopeda w zeszlym roku skierowal mnie na rezonans magnetyczny i oto wynik:Centralne wypukliny pierscieni wloknistych,wielkosci 2 i 3 mm na odcinku L4|5 i L5|S1,powodujace umiarkowany ucisk na worek oponowy i umiarkowane zwezenie otworow miedzykregowych.Dodam,ze bol jest tak silny,ze nie pomagaja juz zadne leki,ani zastrzyki.Dretwieje mi cala lewa noga,mam wrazenie ciala obcego nad posladkami,a do tego dolaczyl sie brak trzymania moczu.Tak,tak-popuszczam mocz-ginekologicznie dodam,ze jestem zdrowa.I tutaj kolejna ciekawostka:rezonans mialam robiony w zeszlym roku,a teraz przypomnialo sie mojego Panu Doktorowi,zeby zrobic RTG kregoslupa L-S ap boczne i czynnosciowe.I nowosc-nie wiem jak sie do tego odniesc:splycenie fizjologicznej lordozy ledzwiowej.Niewielkie walowate osteofity na bocznych krawedziach trzonow jako wyraz rozpoczynajacych sie zmian zwyrodnieniowo-wytworczych.Ograniczona jest ruchomosc kregoslupa ledzwiowego.Teraz jestem glupia-cudownym trafem przepukliny sie nagle cofnely.Bol jest przeciez ten sam.Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirabelka

W piatek bylam u lekarza ortopedy-zaniepokoilam sie tym-nie dojrzalem na wyniku rezonansu,ze jest podejrzenie naczyniaka Th10.Chcialabym sie dowiedziec co to takiego i jak sie to leczy.Chce nadmienic,ze w listopadowym rezonansie toto mialo 8 mm srednicy.Czy to jest cos groznego?Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki naczyniak czyli zmiana łagodna zbudowana z naczyń krwionośnych to nic groźnego i wymaga tylko obserwacji. Jeśli zmiana znacznie by się powiększała w krótkim czasie może wymagać leczenia operacyjnego. Oczywiście trzeba jeszcze ten fakt przeanalizować z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×