Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwane mięśnie od pośladkow do szyi po ćwiczeniach rozciągających


Gość AGATA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 1,5 miesiaca temu wykonywalam cwiczenia rozciagajace naderwaly mi sie (mam nadzieje ze tyko naderwalam) miesnie od poczatku posladkow ,biodra plecy przy lopatce i nie tylkoi i cala szyja.mialam tez dzwigane miesnie krocza tylnie 2 tyg przed cwiczeniami strzelilo mi w kilku miejscach w ciele . i od tego momentu odczuwam jakies glosne przemieszczanie sie miesni badz opadanie. na plecach przy lopatce (prawej) mam jakas opuchlizne dziwne zgrubienia pod spodem, czuje jakby wyrazne w calym ciele tracenie przyczepnosci miesni do kosci czy stawow. dzieje mi sie tak az do szyjii te przeskakiwania oddzialywuja mi tez na cala glowe.nie umie sie utrzymac prosto miesnie mną zamiataja.i strzela we wszystkich konczynach i miejscach nawet nie tych ktore porozciagalam. mam lewoboczna skolioze.odczuwam dziwne stany bezczucia w ciele. uczeszczalam na prądy przeciwbolowe stymulujace prace miesni-nie pomoglo.masci typu bengay tez nie zlikwidowaly mojego problemu.wybija mi wszedzie miesnie czuje wyrazne oslabienie i miesni i wszystkich stawow lacznie z kregoslupem nie moge nawet spac na boku bo uczucie wypychania kregow,Opuchlizna dalej a cialo dalej wariuje .dziwne uciski na klatke , serduszko itp.mam wrazenie jakby ta operacja spowodowala ze moje miesnie plecow staly sie sztywne i dlatego zaznalam tego urazu. okropnie sie czuje nic nie pomaga przy chodzeniu pzy pochylaniu dziwnie reaguja moje miesnie ( no i te przeskoki wszedzie) 1.ile trwa regeneracja i samoistne wzmonienie sie takich naderwanych miesni? 2.czy napewno moge brac pod uwage jedynie naderwanie ciala.??stad tez w pewnym miejscu opuchlizna. 3.dlaczego po tej operacji czulam bardzo naciagniety kregoslup jak by plecy byly od gory do polowy sztywne(ograniczenie ruchomosci schylania? 4.Czy to minie tzn czy gdy szwy sie rozpuszczą miesnie tylnie zejda troche na dol i odciaza wszedzie miesnie na ciele? 5.ile to jeszcze wszystko moze potrwac?pytam bo jestem mloda osoba (zoną ledwo po 20stce nie potrafie isc do pracy nic dziwgac nawet przy najmniejszych ruchach moje cialo wariuje,czuje sie okropnie. 6.co powinnam zażywac ,co jeść żeby szybko wrócić do zdrowia? 7.Czy moze byc tak ze juz na zawsze bede miala ten problem ,ze to nie ustapi badz bedzie powracac? pytam bo przed operacja nie mialam nigdy takich problemow.a po operacji czulam sie jakby moje cala szyja plecy i kregoslup byl naciagniety do maximum. Prosze o szybkie odpowiedzi o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz leki przeciwbólowe NAPROXEN - 2 pigułki dziennie,rano i wieczorem i zakup sobie maść NAPROXEN i smaruj się nim 3 razy dziennie(rano,po południu,wieczór). Jeżeli strzelają Ci stawy to polecam glukozaminę z siarczanem(raz dziennie stosować w pigułkach) 1.Regeneracja bez używania maści i leków - 10-11 miesięcy. Regeneracja z używaniem tego co wypisałem powyżej - 5 -8 miesięcy. Samoistne wzmocnienie sie takich naderwanych mięśni - Po pierwsze nie wzmocnią się same,musisz je ćwiczyć,gdy przestanie boleć i wzmocnią się z biegiem czasu. 2.Po pierwsze jeżeli teraz pani ma mały zakres ruchu stawów i bolą,a także jest opuchlizna to stwierdzam,że jest to naderwanie więzadeł/mięśni. 3.Czułaś naciągnięty kręgosłup,ponieważ masz naderwane więzadła/mięśnie. 4.Tak,ale po długim czasie jeżeli Pani nie będzie nic stosować. 6.Odpowiedź jest na samej górze. 7.Rozciągaj lekko kręgosłup.Ustąpi -zerknij 6 punkt. Może powrócić,jeżeli znów naciągniesz więzadła/mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja po operacji platyce miesni tylnich krocza mialam juz takie uczucie jakby mi ktos wyprostowal kregoslup naciagnal od szyji do piersiowego jakby sztywny ( wyprostowany) czulam uciski na poszczegolne kregi i dlatego chcialam pocwiczyc. od operacji caly czas mam tetno serca powyzej 110 a nigdy tak nie mialam.po tej operacji po dzwignieciu tych miesni juz czulam ze tak mi serce bije i mnie sciska ( mocne zaciskanie,bolesne)nie tylko w sercu ale i na klatke piersiowa. od tego czasu od moich cwiczen mam problem z utrzymaniem prostej postawy..jakby tracila sie wszedzie przyczepnosc. w calej glowie mnie boli. i te przeskakiwania nawet w glowie nie moge sie ani troche zdenerwowac bo mi odskakuja zylki na szyji(te wszystkie) i pompie mi krew i zaczynam sie jakby dusic.objawy sa straszne. niech pan odpowie. jak szwy znikna z tylnich miesni krocza zejda one troche na dol i popuszcza miesnie calych plecow i szyji ?odciazy to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×