Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwony bąbel na zwieraczu z zielonkawą podstawą


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś rano jak zawsze wstałem do pracy. Lecz po jakim czasie zacząłem czuć dyskomfort w okolicach odbytu. Ignorowałem to do czasu powrotu do domu.Wtedy zacząłem się samemu delikatnie badać i ku mojemu zdziwieniu natrafiłem na bąbel/pęcherzyk/guzek na odbycie. Niedowierzająco postanowiłem zrobić sobie zdjęcie i to co zobaczyłem mnie przeraziło. Byl to bardzo czerwony bąbel na zwieraczu. Którego okolice jak i cały tzn rów były czerwone z wyjątkiem podstawy zwieracz która na zdjeciu wydawała sie zielonkawa. A wiec po prawej stronie zwieracza czerwony babel wielkości paznokcia cala okolica zwieracza czerwona oraz dól zwieracza zabarwiony na zielono. Jedyny co na razie odczuwam to dyskomfort podczas poruszania sia aczkolwiek w stanie spoczynku nic nie czuje. Nie miałem żadnego krwawienia z odbytu / oraz innych problemów nigdy przedtem i powoli zaczynam panikować. Czy to normalne iz odbyt jest taki czerwony a jego podstawa lekko zielonkawa? Oracz czy ten Babel ma cos z tym wspólnego. Dodam jeszcze ze babel nie jest specjalnie twardy wrecz sprawia wrazenie pryszcza ulokowanego w niefortunnym miejscu. Taki miekki ze sprawia wrazenie iz ma płyn w srodku. Bedze wdzieczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy i wygląd guzka w okolicy ujścia odbytu wskazują na występowanie żylaków odbytu. Na pewno celem dokładnej diagnostyki tego stanu i zmiany trzeba będzie skonsultować się z chirurgiem bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×