Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak na głowie po usunięciu tłuszczaka w śródbrzuszu


Gość Gosia 19 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosia 19 l.

Witam serdecznie *) Niecałe dwa lata temu miałam wycinanego tłuszczaka (2.5 cm), umiejscowienie- prawa strona śródbrzusza. Lekarz rodzinny powiedział, żeby sprawdzała brzuch i patrzyła czy nie robią się inne. No tak ... na brzuchu nie miałam nic więcej. Niestety teraz zrobił mi się na głowie, byłam u lekarza, dostałam skierowanie do chirurga.. Tylko nie wiem czy usuwać czy nie ? Prosiłabym o poradę, czy jest możliwość, że ten tłuszczak może mi coś w główce zdziałać? I przede wszystkim czy w przyszłości mogą robić mi się inne tłuszczaki (skoro to już drugi) i jeśli tak to czy można temu zapobiec ? Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedz *) Z góry bardzo dziękuje *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będą, nie am specyficznych metod zapobiegania ich pojawianiu się, skierowanie do chirurga jest po to aby pozbyć się defektu kosmetycznego który na pewno nie będzie się zmniejszał. Proszę sobie samej odpowiedzieć, czy chce pani za 20 lat mieć kilkanaście niezbyt ładnych zmian czy tylko małe ślady po nich? Decyzja najeży tylko do pani. Czy będzie coś uciskał, prawdopodobnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Od jakiegoś czasu mam dziwnego guza we włosach jest nie wielki ale jak go dotykam to strasznie boli... byłam z tym u lekarza rodzinnego a on powiedział ,ze to może być tłuszczak i dal skierowanie na krew a ja bym wolała go się pozbyć a nie nosić na głowie co mam zrobić z tym proszę o rade???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×