Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan podgorączkowy, świąd skóry i bóle głowy po zespole mononukleopodobnym


Gość phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat. W czerwcu 2010r. trafiłam do szpitala z powiększonymi węzłami, wysoką gorączką utrzymującą się ponad tydzień, oraz powiększoną śledzioną. Stwierdzono *zespół mononukleozopodobny*. Zastosowano leczenie antybiotykiem i kroplówki, po których gorączka zeszła. Podczas leczenia antybiotykiem wystąpiła charakterystyczna dla mononukleozy wysypka. Jednak wirusa EBV nie stwierdzono. OB prawidłowe. Wykluczono wtedy zakażenie wirusem cytomegalii. Z odchyleń podwyższone transaminazy. Ze szpitala wypisano mnie po tygodniu. Węzły nadal były cały czas powiększone, sporadycznie występowały gorączki bez wyraźnej przyczyny, ogólnie czułam się bardzo osłabiona. Pojawiał się również świąd skóry. W grudniu 2010r. ponownie trafiłam do szpitala, z objawami: powiększone węzły, wysoka gorączka przez okres 2 tygodni, zapalenie pęcherzyka żółciowego, powiększona wątroba, śledziona. Podczas pobytu wykonano mi wielokrotnie USG. W prawym płacie wątroby hiperechogeniczna zmiana w wymiarach 13 x 7mm. W okolicy wątroby powiększone węzły chłonne, największy do 24 mm, pojedyncze w górnej części przestrzeni zaotrzewinowej do 13 mm. Wykonano również CT jamy brzusznej, zmian ogniskowych nie uwidoczniono, powiększone węzły w otoczeniu aorty brzusznej. Badania w oddziale wykazały podwyższone transaminazy, fosfataza alkaliczna, GGTP. Ze szpitala wypisano mnie po tygodniu. 2 tygodnie po wyjściu ze szpitala wykonałam badania kontrolne, podwyższone leukocyty(10,2), RDW-CV(16,4), limfocyty(7,74), niedobór neutrofili(1,39) i eozynofili(1,8). OB - 9. Podwyższona fosfataza zasadowa(188) i GGTP(94). Węzły zmniejszyły się, a następnie znowu poczułam ich powiększenie na szyi i karku. Nadal sporadycznie, najczęściej wieczorami, występują stany podgorączkowe. Czasem towarzyszy mi świąd skóry i bóle głowy. Czy powinnam się martwić? Jakie badania powinnam wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To samo dzieje sie z moją 5letnią córką. Dwa lata wcześniej przeszła chorobę z wysoka temp i powiększonymi węzłami, lekarz stierdził, że to może byc mononukleoza. Po tygodniou gorączka ustąpiła, ale od tej pory węzły sa powiększone,nawracaja stany podgorączkowe, boli ja głowa i swędzi skóra. W badaniach wykluczone pasożyty czy inne choroby zakaźne. W usg okresowo powiększona wątroba, w morfologii stle powiększona liczba leukocytów, ob w normie, lekko zawyżone crp. Po przegonieniu nas przez wszystkie poradnie skierowano do szpitala. 6go lutego kładziemy się na badania, może sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×